Filename: ps2018-miniatura.jpg

W czwartek 31 stycznia 2019 r. w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi podczas uroczystej gali odbył się finał konkursu na najlepsze dyplomy licencjackie – PRIME STAGE 2018.

Zgodnie ze swoją nazwą PRIME STAGE to pierwszy etap, pierwszy poważny krok na drodze artystycznej kariery naszych studentów. Jego zadaniem jest promocja twórczości dyplomantów pierwszego stopnia i umożliwienie im wypróbowania się w nowej roli – artysty funkcjonującego na wymagającym rynku sztuki.

Do finału tegorocznego konkursu komisja uczelniana zakwalifikowała 20 dyplomów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z pięciu wydziałów Akademii:

• Wydziału Grafiki i Malarstwa
  • Wydziału Tkaniny i Ubioru
  • Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz
  • Wydziału Sztuk Wizualnych
  • Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych

Jury konkursu PRIME STAGE 2018 obradowało w składzie:

• Magdalena Milewska – kurator Galerii Punkt Odbioru Sztuki (przewodnicząca jury)
  • Marcin Polak – artysta, kurator (Galeria Czynna), redaktor „Miej Miejsce”
  • Joanna Góra-Raurowicz – projektant (Pracownia Tymczasem)
Jury wybrało trzy najlepsze prace dyplomowe:

Laureatem pierwszego miejsca została Weronika Cyrankiewicz, dyplomantka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz za pracę: Projekt gry mobilnej wspomagającej budowanie świadomości ekologicznej, wykonaną w Pracowni Projektowania Interakcji. Promotorem pracy jest dr Bogusław Krzciuk.

Laureatem drugiego miejsca została Irena Zieniewicz, dyplomantka Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych za pracę: Mowa nienawiści. Relacja dźwięku i obiektu na podstawie określonych wypowiedzi przedstawicieli różnych grup społecznych, wykonaną w Pracowni Działań Interaktywnych i Site-Specific. Promotorem pracy jest dr hab. Tomasz Matuszak.

Laureatem trzeciego miejsca została Julianna Gromadzka, dyplomantka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz za pracę: Projekt etui do kluczy dla osób z dysfunkcją wzroku, wykonaną w Pracowni Projektowania Produktu. Promotorem pracy jest dr hab. Grzegorz Andrzej Reński, prof. nadzw.

Serdecznie gratulujemy!

***

Tegoroczną wystawę, którą można było oglądać do 19 stycznia 2019 roku, przygotowali:

• dr Małgorzata Górska-Ogórek – komisarz konkursu i kurator wystawy
  • dr Tomasz Olszyński – Podkomisarz Wydziału Grafiki i Malarstwa
  • mgr Dominika Walczak – Podkomisarz Wydziału Tkaniny i Ubioru
  • dr Beata Wawrzecka – Podkomisarz Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz
  • mgr Michał Matysiak – Podkomisarz Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych
  • mgr Bartłomiej Michalski – Podkomisarz Wydziału Sztuk Wizualnych

Identyfikację graficzną PRIME STAGE 2018 zaprojektował Mariusz Andryszczyk, asystent w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych.