Sukcesy pedagogów

W 11. Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris i Małą Formę Graficzną trzecią nagrodę w kategorii Techniki tradycyjne zdobyła dr Joanna Paljocha. Uznanie jury zdobyła praca „Amber 03”.

Konkurs zgromadził prace 123 autorów pochodzących z Polski oraz innych krajów europejskich, ale też reprezentujących najodleglejsze zakątki świata. Profesjonalni twórcy nadesłali blisko 250 prac zrealizowanych w wielu różnych technikach graficznych, jak linoryt, miedzioryt, sucha igła czy techniki komputerowe, mieszane.

Wszystkie prace stanowiły odpowiedź na hasło przewodnie konkursu: „Bursztyn – złoto Morza Bałtyckiego”.

Kapituła konkursu w składzie:

• Gedymin Jabłoński  (wykładowca Pracowni Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – przewodniczący jury),
  • Monika Dylewska-Libera (dyrektorka Gdańskiego Archipelagu Kultury),
  • Robert Pytlos (koordynator Miasta Gdańska ds. Bursztynu),
  • prof. dr hab. Sławomir Fijałkowski (pracownia Designu Eksperymentalnego na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku, Kurator targów AMBERIF),
  • dr Mariusz Sładczyk (dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych),
  • dr Łukasz Butowski (prodziekan Wydziału Grafiki, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku)

przyznała po 3 główne nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: Techniki tradycyjne oraz Techniki komputerowe.

Finał 11. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną, podczas którego ogłoszono laureatów, połączony z wernisażem wystawy pokonkursowej, odbył się 5 listopada 2022 r. w Muzeum Bursztynu w Gdańsku  (ul. Wielkie Młyny 16). Wystawa, na której można oglądać najlepsze konkursowe prace, potrwa do 31 grudnia 2022 r.