Sukcesy absolwentów

2
 • miniatura
  Filename: miniaturka.jpg
  Size: 49.99 KB
 • 1.jpg
  Filename: 1.jpg
  Size: 943.68 KB
 • 2.jpg
  Filename: 2.jpg
  Size: 1119.42 KB
 • 3.jpg
  Filename: 3.jpg
  Size: 2965.92 KB
 • 4.jpg
  Filename: 4.jpg
  Size: 976.74 KB

Za nami gala finałowa tegorocznej edycji organizowanego przez Urząd Miasta Łodzi konkursu „Mam pomysł na start-up”, podczas której poznaliśmy nazwiska zwycięzców i wyróżnionych przez kapitułę konkursową. Laureatką jednej z dwóch głównych nagród oraz nagrody Rektora ASP w Łodzi została nasza absolwentka Agnieszka Mańkowska.

W piątkowy wieczór 14 stycznia br. w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyła się uroczystość podsumowująca kolejną edycję konkursu dla innowacyjnych projektów, zarówno tych naukowych i technologicznych, jak i kreatywnych oraz artystycznych. Ideą wspieranego przez nas przedsięwzięcia jest łączenie młodych przedsiębiorców z potencjalnymi inwestorami.

Kapituła konkursu przyznała dwie nagrody główne po 20 000 zł każda. Pierwsza z nich trafiła do naszej absolwentki Agnieszki Mańkowskiej – autorki projektu „Estetyczna protetyka silikonowa”. Tworzone przez nią projekty protez kończyn zrealizowane są w unikatowej technologii polegającej na nakładaniu kilku cienkich warstw silikonu medycznego w różnych kolorach na model 3D lub gipsowy. Dzięki temu warstwy dają wrażenie głębi koloru, co sprawia, że proteza jest łudząco podobna do zdrowej kończyny.

Druga z nagród głównych trafiła do autorów projektu „GunGuard – całkowite bezpieczeństwo sportu strzeleckiego”, które jest przełomowym rozwiązaniem uniemożliwiającym oddanie strzału w niechcianym kierunku.

Start-upy rywalizowały również o nagrody sponsorowane przez partnerów konkursu, których łączna pula przekroczyła w tym roku 500 000 zł.

Jednym z partnerów wydarzenia była Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, która ufundowała dwie nagrody Rektora ASP w Łodzi:  3000 zł oraz grafikę autorstwa dr. Pawła Kwiatkowskiego, dyrektora Instytutu Grafiki Artystycznej, zatytułowaną „Droga wolna”. Nagrodzony nią start-up „FixMix” działa w idei zrównoważonego rozwoju i w duchu zero waste. Opracowane przez „FixMix” narzędzie służy naprawie uszkodzonych przedmiotów – butów, zegarków czy galanterii skórzanej – i ma zachęcać użytkowników do bardziej zrównoważonego stylu życia i konsumpcji, tak by zamiast zastępować zepsute przedmioty nowymi po prostu je naprawiali.

W tym roku do konkursu zgłoszono aż 102 projekty z całego świata, a wyróżnionych zostało w sumie 12: Augmented Vision, E-JUMP, FixMix – cyfrowa platforma automatyzująca proces naprawy rzeczy osobistych, Biodegradowalne opakowania i naczynia jednorazowe z produktów odpadowych żywnościowych, CodeAlly, Akademia Super Managera, Innowacyjne kosmetyki bioaktywne, Affido.me, Atmesys, Skuteczne zdziwienie. Wyzwalamy myślenie, brAIniverse i Alikem.

Partnerami strategicznymi konkursu są: Google for Startups, Accenture, HRP, Amazon, Apteka Rosa, Life Nature, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka. 

do góry