Wydarzenia

0
  • miniatura
    Filename: Zabytki_i_energia_mini.jpg
    Size: 47.69 KB

W imieniu Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej na IV odsłonę cyklicznej konferencji naukowej „Zabytki i energia – czynnik ekologiczny w obiektach zabytkowych”.

Tegoroczna edycja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z wpływem czynnika ekologicznego na doktryny, metodykę oraz praktyczne prace związane z ochroną obiektów historycznych. Obiekty powstałe przed 1960 rokiem stanowią pokaźny zasób obiektów budowlanych w Polsce są zatem interesujące z punktu widzenia procesów utrzymania, adaptacji, konserwacji i utylizacji. To zainteresowanie wynika w dużej mierze z konieczności zapewnienia  zgodności działań konserwatorskich ze strategiami nakładającymi na Polskę obowiązek zmierzania w stronę neutralności środowiskowej. Ślady środowiskowe, ślad węglowy, zaoszczędzone jednostki energii (negawaty) czy cykl życia budynków wpisujący się w gospodarkę o obiegu zamkniętym pojawiają się zatem na płaszczyźnie konserwatorskiej jako element nowy ale i nieodzowny.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne i możliwe zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Jeśli pragną Państwo uczestniczyć w wydarzeniu online, uprzejmie prosimy o wybranie tej opcji podczas procesu rejestracji.

Zapisy oraz więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: zie.pk.edu.pl

Konferencja naukowa „Zabytki i energia – czynnik ekologiczny w obiektach zabytkowych”

16-17.11.2023 r.

Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego
Kraków, ul. Szlak 42

do góry