Wydarzenia

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 167.35 KB
  • plakat
    Filename: plakat.jpg
    Size: 545.19 KB

Serdecznie zapraszamy na premierę książki „Wszystko składane” Macieja Rawluka. Spotkanie z autorem odbędzie się 15 września 2021 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie (ul. Kredytowa 1) o godzinie 19.00.

W dyskusji o współczesnych rubieżach stolicy Polski udział wezmą:

Olga Drenda – pisarka, eseistka, tłumaczka. Absolwentka Etnologii i Antropologii Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książek „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”, „Wyroby. Pomysłowość wokół nas” (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej),

Jakub Gondorowicz – architekt. Współtwórca, wraz z Wojciechem Hryszkiewiczem i Aleksandrem Maciakiem, kolektywu architektoniczno-artystycznego Archipolo, którego celem jest obserwacja i zrozumienie polskiej przestrzeni.

Adam Mazur – krytyk i teoretyk fotografii, kurator wielu wystaw, historyk sztuki i amerykanista. Wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (Wydział Fotografii).

Maciej Rawluk – autor książek poświęconych długoterminowym projektom fotograficznym, m.in.: „Przystanki polskie”, „Bałuty – palimpsest”, „Setka”, „Posta Romana”, „Ojczyzna”, „Jedynka”, „Wszystko składane. Aparat, rower i przedmieścia”. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w Instytucie Fotografii i Multimediów prowadzi Pracownię Dokumentu Fotograficznego.

Robert Zydel – Dyrektor Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Przez wiele lat prowadził zajęcia dotyczące badań i komunikacji na UW, SWPS i SGGW. Był Consumer Insight Directorem w agencji kreatywnej Saatchi&Saatchi. W latach 2014–2019 zarządzał Biurem Marketingu Miasta w samorządzie warszawskim. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii oraz Rady Muzeum Warszawy i Rady Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza.

Spotkanie poprowadzi Bogna Świątkowska.

do góry