Kierownik pracowni:

stacjonarne I stopnia

Pracownia czynna:

wtorek (10.00-13.00)

Nr sali: 301 lub 202 (budynek przy ul. Franciszkańskiej 76/78)

Charakterystyka:

W pracowni podstaw animacji studenci zdobywają wiedzę z zakresu animacji filmowej. W trakcie zajęć poznają stronę praktyczną i teoretyczną. Zapoznają się z różnorodnymi technikami filmu animowanego, tj. animacja płaska: rysunkowa, plastelinowa, sypka, wycinankowa kombinowana w stop-motion, oraz komputerowa. Dzięki ćwiczeniom z poznanych technik doskonalą warsztat, który w przyszłości będzie perfekcyjnym narzędziem w pracy animatora filmowego. Ponadto, uczą się jak wygląda praca animatora - samodzielnego oraz praca w zespole. Bardzo ważnym elementem jest umiejętność pracy z muzyką oraz z dialogami. Trzeba doskonale zobrazować formy przedstawiające oraz kompozycje abstrakcyjne.

Podczas nauki Studenci rozwijają wrażliwość na materię filmową poprzez realizację krótkich form- etiud. Analiza ruchu pozwala uświadomić początkującym animatorom, że materia ożywiona jest największym nośnikiem fabuły w filmie animowanym. W procesie twórczym sposób w jaki “ożywia” się bohatera, świadczy o biegłości i znajomości tajników sztuki animatorskiej.
Studenci po zajęciach z podstaw animacji, są gotowi, aby animować w różnych technikach filmowych.