Artykuły

Miło nam poinformować, że dr hab. Łukasz Chmielewski, prof. uczelni, prowadzący Pracownię Projektowania Krojów Pism i Kaligrafii, zdobył III nagrodę podczas 11. Międzynarodowego Biennale Miniatury. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 233 autorów, którzy łącznie nadesłali 638 miniatur. Sukces jest tym większy, że nasz pedagog został laureatem tej nagrody po raz drugi z rzędu.

Wśród 133 miniatur zakwalifikowanych do wystawy znalazły się również prace pięciorga innych pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi:

– dr Aleksandra Ignasiak
– dr Magdalena Kacperska
– dr Katarzyna Miller
– dr Michał Rybiński
– dr hab. Marta Tomczyk, prof. uczelni

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

***

Międzynarodowe Biennale Miniatury to odbywający się cyklicznie co dwa lata konkurs dla artystów. Początki jego organizacji sięgają 2000 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja Biennale. W tym czasie udało się zaprezentować wystawę konkursową w największych ośrodkach artystycznych w Polsce oraz rozszerzyć zasięg konkursu poza granice kraju.

Każdy artysta zgłaszający się do konkursu może przesłać trzy prace zrealizowane w jednej z czterech technik: malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii monochromatycznej. Punktem wyjścia jest wielkość prac - nie może ona przekraczać formatu 10 x 10 cm.

Organizatorem Międzynarodowego Biennale Miniatury jest Ośrodek Promocji Kultury w Częstochowie.

do góry