Artykuły

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 57.62 KB

Miło nam poinformować, że dr Aleksandra Ignasiak, Prowadząca Pracownię Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, znalazła się w gronie zwycięzców konkursu KULTUGRANTY na kulturalną działalność w sieci, ogłoszonego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Komisja konkursowa doceniła projekt PRZEPIS NA OBRAZ, który wyłoniony został spośród 166 zgłoszeń i znalazł się w gronie 32 projektów zakwalifikowanych do finału.

W ramach otrzymanego wsparcia finansowego dr Aleksandra Ignasiak zrealizuje prace malarskie z użyciem naturalnych barwników pochodzenia roślinnego (warzywa, owoce, zioła, korzenie, przyprawy), przeprowadzi darmowe warsztaty w sieci oraz wyda album - katalog z obszernym tekstem dotyczącym osobistych doświadczeń malarskich oraz dokumentacją z przeprowadzonych warsztatów.

Program „Kultugranty 2.0” stanowi wsparcie działań sektora kreatywnego w Internecie i jest odpowiedzią na wyjątkową kreatywność łodzian i umiejętność adaptacji do zmieniającej się rzeczywistości spowodowanej pandemią koronawirusa. Dofinansowanie otrzymują najlepsze projekty kulturalne, których założeniem jest dostępność on-line. Pieniądze można wykorzystać na organizację warsztatów, przedstawień teatralnych, pokazów filmowych, wystaw, wydań publikacji, koncertów, spotkań autorskich, występów artystycznych, webinarów czy wirtualnych spacerów o charakterze kulturalnym.

Więcej o projekcie: centrumwydarzen.lodz.pl

Serdecznie gratulujemy!

do góry