Artykuły

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 70.46 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 76.17 KB
 • 001.jpg
  Filename: 001.jpg
  Size: 115.8 KB
 • 002.jpg
  Filename: 002.jpg
  Size: 131.19 KB

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie Grzegorze Demczuka, dyplomanta Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Młody twórca otrzymał nagrodę publiczności w 5. Konkursie Dyplomów Sztuki Mediów odbywającego się w ramach Biennale Sztuki Mediów WRO we Wrocławiu. Nagrodzona praca dyplomowa pt. „Podstawa” powstała w Pracowni Multimediów. Promotorem pracy jest dr Łukasz Ogórek.

***

„Podstawa” to ruchoma podłoga kołysząca się na ukrytej, półokrągłej konstrukcji ze stali. Pod wpływem ciężaru oraz zachowania odbiorców zmienia swój stopień odchylenia. Intensyfikuje odczucie ruchu ciała w przestrzeni i staje się katalizatorem dla interakcji. W celu zachowania lub zaburzenia równowagi konieczne staje się podjęcie współpracy między ludźmi, którzy się na niej znajdują. Równowaga jest również istotna w towarzyszących wideoperformansach, w których za pomocą możliwości ciała i gry słów podejmowane są wątki związane ze sztuką konceptualną i miastem Łódź.

Grzegorz Demczuk, ur. w 1992 r. w Częstochowie. Swoje spostrzeżenia przekłada na działania performatywne, zajmuje się wideo i instalacją. Jego prace prezentowane były w ramach wystaw indywidualnych w Galerii Czynnej oraz Pracowni Portretu w Łodzi. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych m.in. w Galerii TSE Art Destination w Kazachstanie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galerii Labirynt w Lublinie czy Galerii Bunker na Ukrainie. Uczestniczył w 16. Przeglądzie Sztuki Survival we Wrocławiu, przeglądzie „VideoNews” w Lublinie i IN OUT Festivalu w Gdańsku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej tutaj

Serdecznie gratulujemy!

do góry