Filename: miniatura.jpg
    Filename: 004.jpg
    Filename: 005.jpg
    Filename: 006.jpg

W środę 24 kwietnia br. w Galerii HOL Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi otwarto wystawę pokonkursową, stanowiącą zwieńczenie projektu współpracy ASP z firmą Sisley Paris – światowego lidera w branży kosmetyków luksusowych.

Dwanaście grup projektowych złożonych ze studentów różnych wydziałów Akademii przez kilka miesięcy pracowało nad propozycjami limitowanej serii opakowań do kultowych produktów z kategorii makijażu Sisley Paris: podkładu Sisleÿa Le Teint, pomadki do ust Le Phyto Lip Shine oraz różu do policzków Palette l’orchidée.

Przewodniczącą kapituły konkursu była współzałożycielka marki, hrabina Isabelle d'Ornano, która wraz z Dyrektor Generalną Sisley Paris w Polsce i krajach bałtyckich, Jolantą Szamocką, oraz rektor łódzkiej ASP, Jolantą Rudzką Habisiak, wybrały zwycięską propozycję projektową. Nagroda w wysokości 4 tys. euro trafiła w ręce zespołu, w skład którego weszli: Martyna Woszczak, Edyta Klaper, Szymon Kowalski, Aleksandra Szulc, Magdalena Zalewska i Anna Baumel.

Wśród propozycji przedstawionych przez zwycięską grupę znalazło się m.in. opakowanie na podkład, inkrustowane bursztynem. Ten wyjątkowy, szlachetny surowiec, będący symbolem sukcesu, jest również subtelnym nawiązaniem do polskich korzeni Pani Izabeli D'Ornano.

Jury urzekły walory artystyczne zwycięskiego projektu, które idealnie współgrają z wartościami tak prestiżowej marki, jaką jest Sisley Paris. Serdecznie Gratulujemy zwycięskiemu zespołowi