Miło nam poinformować, że w konkursie artystycznym „Nowy porządek”, którego organizatorem jest Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, jury doceniło prace dwóch młodych artystek związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Wyróżnienie w konkursie zdobyła Izabela Magnuszewska, studentka V roku malarstwa, za pracę zrealizowaną w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej prowadzonej przez dr Aleksandrę Ignasiak i Bartłomieja Flisa.

Jury wyróżniło również pracą dyplomową Ireny Zieniewicz, tegorocznej absolwentki kierunku rzeźba, która swój dyplom zrealizowała w pracowni Rzeźby i Kreacji Przestrzeni pod kierunkiem dra hab. Janusza Czumaczenki, prof. uczelni.

Konkurs „Nowy porządek” skierowany jest do artystów działających w dziedzinie instalacji, w tym reprezentujących sztukę nowych mediów i video-art.

Laureatów tegorocznej edycji konkursu wyłoniło jury w składzie:

• prof. Ryszard Kluszczyński - wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Szkoły Filmowej w Łodzi,
  • dr hab. Robert Kuśmirowski - wykładowca UMCS w Lublinie,
  • Magdalena Milewska - historyk sztuki, kuratorka galerii Punkt Odbioru Sztuki.

Prace laureatów można oglądać na wystawie konkursowej „Nowy porządek” dostępnej online na stronie:

Serdecznie gratulujemy!