Artykuły

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 119.75 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 113.81 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 116.08 KB

Miło nam poinformować, że w konkursie wzorniczym Zalando Lounge „My symbol of joy” dwa pierwsze miejsca zajęły studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – Klaudia Stochmal i Edyta Klaper.

Zadaniem konkursu było zaprojektowanie wzoru na materiałową torbę, który miał przypominać o chwili oddechu i momencie dla siebie w ciągu dnia. Zarówno jury konkursu, jak i organizatorzy mieli trudny orzech do zgryzienia, ponieważ mnogość nadesłanych prac przekroczyła ich oczekiwania i pozytywnie zaskoczyła kreatywnością i pomysłem.

Serce jury podbiła praca „The Hapinnes Zone” studentki trzeciego roku wzornictwa Klaudii Stochmal. Jak powiedziała twórczyni: „Stres może nieść ze sobą negatywne skutki. Istnieje również taka jego forma, która mobilizuje nas do działania. (źródło: Zalando Lounge). Dlatego praca Klaudii przedstawia przestrzeń, której zadaniem jest zwalczanie stresu, a jednocześnie przekształcanie go w coś pozytywnego.

Drugie miejsce w konkursie zajęła studentka drugiego roku projektowania tkaniny drukowanej Edyta Klaper ze swoją pracą „My small collection of little things”. Projekt dostał doceniony przede wszystkim za ciekawe zastosowanie printu i myślenia graficznego. Sama autorka podkreśla, że słowa są jednym z najpiękniejszych form wyrazu, dlatego jej praca to graficzny zbiór słów i znaczeń.

Więcej informacji na temat zwycięskich projektów na stronie konkursu

do góry