Szczegółowe informacje:

+48 42 254-75-00
https://www.asp.lodz.pl/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akademia Kreatywnego Seniora stanowi jednostkę działającą w strukturze Uczelni, skupioną przy Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest to rodzaj Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale o charakterze ściśle związanym z artystycznym profilem Uczelni. AKS funkcjonuje na Akademii od października 2014 roku .

Akademia Kreatywnego Seniora prowadzi działalność edukacyjną w ramach systemu kształcenia skierowaną do osób dojrzałych, które odczuwają potrzebę poszerzania umiejętności i wiedzy, rozwoju intelektualnego, aktywności społecznej, uczestniczenia w szeroko rozumianym życiu kulturalnym oraz łączenia i wymiany doświadczeń pokoleniowych.

Program kształcenia obejmuje wiedzę z zakresu szeroko pojętych nauk humanistycznych z zakresu sztuki i działań w zakresie sztuk wizualnych. Metody pracy i tematyka podejmowana w AKS nastawione są na aktywność, kreatywność i samodzielność Uczestników oraz dostosowane są do ich potrzeb i zainteresowań.

Uczestnikiem AKS może być osoba powyżej 55 roku życia, posiadająca status rencisty lub emeryta, która wypełni kwestionariusz osobowy, podpisze deklarację członkowską, okaże dokument stwierdzający status rencisty lub emeryta oraz uiści stosowną opłatę.

Koordynatorem Akademii Kreatywnego Seniora jest mgr Magdalena Kacperska, asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku na Wydziale Tkaniny i Ubioru.

 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 127.74 KB
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 84.1 KB

Zapraszamy na wystawę prac uczestników Akademii Kreatywnego Seniora. Wernisaż wystawy zatytułowanej “Kreatywni III” odbędzie się 2 lutego 2017 r. o godz. 14.00 w Galerii Aula (Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121).

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 37.53 KB

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "FORMY MALARSKIE", który odbędzie się w dniu 20 grudnia 2016 r. (wtorek) o godzinie 15.15 w Galerii Pod Napięciem działającej na na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej (ul. Stefanowskiego 18/22 budynek a10). Na wystawie prezentowane będą prace uczestników Akademii Kreatywnego Seniora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ekspozycja będzie czynna do 16 stycznia 2016 r.

do góry