Szczegółowe informacje:

Koordynator Akademii Kreatywnego Seniora:

mgr Izabela Krześlak

Sekretariat:

mgr inż. Magdalena Stańczyk

+48 42 254 74 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarządzenie Rektora nr 120/2022

w sprawie: zmiany Regulaminu Akademii Kreatywnego Seniora w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Akademia Kreatywnego Seniora stanowi jednostkę działającą w strukturze ASP w Łodzi. Jest to rodzaj uniwersytetu trzeciego wieku, ale o charakterze ściśle związanym z artystycznym profilem uczelni. AKS funkcjonuje w Akademii od października 2014 roku .

Akademia Kreatywnego Seniora prowadzi działalność edukacyjną w ramach systemu kształcenia skierowaną do osób dojrzałych, które odczuwają potrzebę poszerzania umiejętności i wiedzy, rozwoju intelektualnego, aktywności społecznej, uczestniczenia w szeroko rozumianym życiu kulturalnym oraz łączenia i wymiany doświadczeń pokoleniowych.

Program kształcenia obejmuje wiedzę z zakresu szeroko pojętych nauk humanistycznych z zakresu sztuki i działań w zakresie sztuk wizualnych. Metody pracy i tematyka podejmowana w AKS nastawione są na aktywność, kreatywność i samodzielność uczestników oraz dostosowane są do ich potrzeb i zainteresowań.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zebrały się 2 grupy w ramach Akademii Kreatywnego Seniora w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 i ruszają zajęcia dla seniorów.

Akademia Kreatywnego Seniora serdecznie zaprasza do zapisywania się na zajęcia w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024, które realizowane są w formule nawiązującej do uniwersytetu III wieku.

Akademia Kreatywnego Seniora serdecznie zaprasza do zapisywania się na zajęcia w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024, które realizowane są w formule nawiązującej do uniwersytetu III wieku.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zebrały się 2 grupy w ramach Akademii Kreatywnego Seniora w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 i ruszają zajęcia dla seniorów.

Wznawiamy nabór do Akademii Kreatywnego Seniora w semestrze letnik roku akademickiego 2022/2023. Jest to cykl zajęć realizowanych w formule nawiązującej do Uniwersytetu III Wieku. 

Drodzy Seniorzy,

rozpoczęcie zajęć Akademii Kreatywnego Seniora planujemy w semestrze letnim roku akademickiego 2022/23.

do góry