O Gali

Gala Dyplomowa odbywa się od 1995 roku i jest imprezą promującą dyplomantów łódzkiej ASP. Gala to konkurs i prezentacja najlepszych kolekcji dyplomowych absolwentów Katedry Ubioru. Wybrane najlepsze dyplomy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych są wizytówka Katedry, świadectwem dokonań astudentów. Co roku przyznawanych jest wiele nagród m.in. rektora ASP, Prezydenta Miasta Łodzi, portali i czasopism poświęconych modzie. Gala to okazja do konfrontacji młodych projektantow z przedstawicielami największych firm odzieżowych. Co roku Gali Dyplomowej towarzyszy profesjonalny katalog. Miejsce imprezy jest zawsze starannie wybrane - w ubiegłych latach Gala odbywała się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Pałacu Poznańskich czy Teatrze Wielkim.