Prime Time (Rocznik)

  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Size: 289.21 KB
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 162.15 KB

Zapraszamy na otwarcie wystawy Pauliny Sadrak "Sweet Nothings", które odbędzie się 19 lutego 2019 r. o godz. 13.00 w Galerii Lektorium (biblioteka ASP, budynek Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121). Wystawę można zwiedzać do 4 marca 2019 r.

 

***

Potencjał komputerowego haftu mechanicznego jako narzędzia artystycznej ekspresji jest w ogromnej mierze niezbadany. Kolekcja Sweet Nothings jest efektem działań mających na celu sprawdzenie w warunkach warsztatowych przy pomocy niestandardowych podłoży hafciarskich takich jak tkaniny unikatowe, dzianiny, włókniny, skóry, celuloza itp. wpływu jakości i właściwości podłoża na potencjał estetyczny i poprawność technologiczną haftowanych wzorów. Wszystkie próby zostały wykonane na ręcznie wytkanych lub przygotowanych za pomocą innych technik rękodzielniczych materiałach.

Efekt końcowy to kolekcja tkanin z jednej strony unikatowych ze względu na aspekt ręcznego wykonania z drugiej zaś powtarzalnych dzięki elementowi komputerowego haftu. To z pozoru sprzeczne połączenie unikatowości i powtarzalności jest odzwierciedleniem procesu pracy z komputerową hafciarka jako narzędziem wypowiedzi plastycznej.

 

Prace prezentowane na wystawie powstały w wyniku Badania możliwości wykorzystania komputerowego haftu mechanicznego jako narzędzia wypowiedzi plastycznej, przy użyciu niestandardowych podłoży hafciarskich, realizowanego w ramach dotacji celowej na prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych służących rozwojowi młodych naukowców na rok 2017.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP