Artykuły

Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i mieszcząca się w budynku Wydziału Galeria Wolna Przestrzeń (Łódź, ul. Franciszkańska 76/78) mają przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy ”Rysunek i narracja”. Wydarzenie odbędzie się 3 marca 2017 r. (piątek) o godzinie 12.00. Ekspozycja będzie czynna do 3 kwietnia 2017 r.

Na wystawę składają się realizacje studentów wykonywane w Pracowni Storyboardu i Rysunku Koncepcyjnego i na zajęciach z podstaw animacji płaskiej. Uzupełnieniem ekspozycji studenckiej są prace prowadzącego wyżej wymienione pracownie - mgr Krzysztofa Ostrowskiego.

Mimo gwałtownego rozwoju technologii wizualnych, umożliwiających przenoszenie na ekrany coraz bardziej złożonych i widowiskowych konceptów, mimo ewolucji form narracyjnych w stronę interaktywnych projektów multimedialnych, rola rysunku, szkicu koncepcyjnego, czy rozrysowanej na kadry sekwencji zdarzeń jest niepodważalna. Rysownik i jego praca to wciąż kluczowe elementy dla docelowej formy jaką przybierają nawet najbardziej skomplikowane i technologicznie zaawansowane projekty. Wystawa „Rysunek i narracja” przybliża problematykę projektowania na potrzeby filmu, animacji, gier komputerowych zarówno od strony czysto projektowej (rysunek koncepcyjny) jak i narracyjnej (storyboard, animacja).

do góry
Poprzednia wersja strony ASP