Home

 • 002.jpg
  Filename: 002.jpg
  Size: 693.27 KB
 • 001.jpg
  Filename: 001.jpg
  Size: 687.53 KB
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 133.34 KB
 • 003.jpg
  Filename: 003.jpg
  Size: 661.09 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 179.52 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy “Elementy” autorstwa ad. Bogdana Wajberga. Ekspozycja będzie czynna od 1 kwietnia do 27 kwietnia 2016 r. w Galerii Na Dach (dach budynku Centrum Promocji Mody, ul. Wojska Polskiego 121). 27 kwietnia o godz. 12.00, w dniu 61 urodzin autora, odbędzie się uroczysty finisaż wystawy.

***

Powierzchnia ekspozycyjna galerii Na Dach jest konstrukcją tarasu wentylowanego. Luźno ułożone betonowe płyty na stabilizatorach tworzą prostokąt o matowej czerni nieograniczony ścianami i sufitem. Otwarta przestrzeń nad stropodachem Centrum Promocji Mody jest miejscem prezentacji prac w naturalnym oświetleniu – w dzień i w nocy.
W 2005 r. uczestniczyłem w VI Międzynarodowym Sympozjum Uczelni Artystycznych z Europy w Klenovie (Czechy, „Contacts 2005”). W trakcie majowego tygodniowego pobytu zrealizowałem na tarasie widokowym romantycznego zamku w Klenovie rzeźbiarską instalację będącą klasycznym studium miejsca. Wizualną atmosferę potęgował zimny wiatr przy kosmicznym słońcu w dzień i pełni księżyca w nocy.
W szczelinach pomiędzy granitowymi płytami umieściłem w pierwszym etapie studium tekturowe prostokąty, które przemieszczały się zgodnie z kierunkiem wiejącego wiatru. A w drugim etapie prostokąty ze stali kwasoodpornej napiąłem stalowymi linkami i unieruchomiłem granitowymi kamieniami.
Wystawa „Elementy” jest poszerzonym studium rzeźbiarskim o prace uwzględniające powierzchnie galerii, podzieloną licznymi prostopadłymi liniami szczelin pomiędzy betonowymi kwadratami.
Wykorzystanie luster wzmocni efekt przestrzenny układów form przenosząc – informując o moim kwietniowym zaistnieniu w Akademii.

Bogdan Wajberg

do góry