Home

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Kreska i plama”, który odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 15.15 w Galerii Pod Napięciem (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechnika Łódzka, ul. Stefanowskiego 18/22 budynek a10). Wystawa zaprezentuje prace rysunkowe Ireneusza Rolewskiego, studenta V roku kierunku malarstwo na Wydziale Grafiki i Malarstwa, powstałe w Pracowni Rysunku Realistycznego prof. Andrzeja Grendy i mgr Gabrieli Cichowskiej. Ekspozycja będzie czynna do 7 stycznia 2018 r.

galeriapodnapieciem.asp.lodz.pl

facebook.com

***

Zwięzłość jest siostrą talentu
Antoni Czechow

Od wielu lat w Pracowni Rysunku Realistycznego łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, mam przyjemność prowadzić po mozolnej bo artystycznej drodze grupę młodych utalentowanych ludzi.

Dzisiaj polecam Państwu wyjątkową wystawę. To wystawa rysunków jednego z nich, młodego nieprzeciętnie uzdolnionego przyszłego artysty – Ireneusza Rolewskiego.

Dzisiaj słowo „pasja” straciło na wartości, jest zbyt często i nonszalancko używane przy byle jakich okazjach. Pan Rolewski cały wypełniony jest sensem tworzenia. Permanentnie pracuje, poznaje tajemnice technologii, studiuje i czerpie z natury, nie dowierza elektronicznym sztuczkom i wszystko to – jak pisał mistrz, Zbigniew Warpechowski – wbrew temu, czego ten wesoły świat chce nas nauczyć: cwaniactwa, wyrachowania, arogancji, cynizmu, a nawet chamstwa.

Z zainteresowaniem obserwował będę artystyczną drogę Pana Ireneusza Rolewskiego, co z całą powagą polecam także innym miłośnikom sztuk pięknych.

prof. Andrzej Grenda

do góry