Kierunki studiów

Filename: 01.jpg
    Filename: 03.jpg

studia stacjonarne I i II stopnia

Studia na kierunku projektowanie graficzne realizowane są w Instytucie Projektowania Graficznego. Do najważniejszych zadań edukacyjnych Instytutu należy specjalistyczne wykształcenie studenta mogącego po ukończeniu studiów podjąć pracę grafika projektanta.

Ważnym aspektem procesu dydaktycznego jest bezpośredni kontakt z wykładowcą oraz zachowanie równowagi pomiędzy współczesną technologią cyfrową, a klasycznymi (manualnymi) technikami oraz świadome wykorzystanie ich w procesie twórczym, poparte wiedzą z zakresu historii designu i typografii. Instytut posiada odpowiednio przystosowane sale ćwiczeniowe wyposażone w komputery Apple, oprogramowanie Adobe, multimedialne sale projekcyjne oraz nowoczesne studio fotograficzne.

Instytut Projektowania Graficznego powstał na bazie dydaktycznej Katedry Projektowania Graficznego stworzonej w 1971 roku w ramach Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tradycja łódzkiej uczelni osadzona jest w awangardowych dokonaniach lat międzywojennych. Jej współzałożycielami oraz wieloletnimi dydaktykami byli wybitni profesorowie m.in. Stefan Krygier, Bogusław Balicki, Stanisław Łabęcki, Andrzej Smoczyński, Krzysztof Lenk, Jan Kubasiewicz, Jerzy Treliński, Sławomir Iwański, Piotr Bojanowski, Krzysztof Tyczkowski etc.