Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia Stypendia artystyczn...
Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi

miniRozpoczyna się 7. edycja konkursu dla młodych twórców. Do zdobycia jest łącznie 120 tys. zł przeznaczone na stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi.

Program dedykowany jest artystom, twórcom do 35 roku życia. Komisja konkursowa, powołana zarządzeniem prezydenta miasta, wyłoni 12 laureatów, z których każdy zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej otrzyma 10 tys. zł stypendium artystycznego.

Dotychczas w ramach realizacji programu przyznano 70 stypendiów na łączną kwotę 674 000 zł. W 2019 roku na ten cel Miasto Łódź przeznaczyło kwotę 120 000 zł. Dwunastu młodych twórców z województwa łódzkiego otrzyma stypendia artystyczne w takich kategoriach: sztuki wizualne, film, teatr, muzyka, taniec, literatura oraz upowszechniania kultury w tym: animacji kultury, organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacji kulturalnej i artystycznej, badań nad kulturą.

Wnioski o przyznanie stypendium artystycznego Prezydenta Miasta można składać do 21 stycznia 2019 r.

Wzór formularza, wzór umowy stypendialnej, wzór formularza sprawozdania końcowego z realizacji stypendium, wzór karty oceny merytorycznej, dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łodzi, pod adresem internetowym: bip.uml.lodz.pl oraz
w sekretariacie Wydziału Kultury w Departamencie Gospodarki Mieszkaniowej i Kultury Urząd Miasta Łodzi.

Informacji osobom zainteresowanym udziela Monika Ptasińska z Wydziału Kultury UMŁ: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 42 638-53-64.