Na styku

mininastykuZapraszamy na wernisaż wystawy “Na styku”, który odbędzie się 16 listopada (piątek) 2018 r. o godz: 17:00 w Galerii ASP Piotrkowska 68 (ul. Piotrkowska 68, Łódź).

„Na Styku” to także tytuł wspólnego projektu Pracowni Działań Interaktywnych i Site-Specific Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prace, które prezentowane są w trakcie obu wystaw (pierwsza odbyła sie w kwietniu b.r. w Krakowie) leżą właśnie na styku zainteresowań tych dwóch zespołów. Szeroko pojęta rzeźba oraz prace intermedialne składają się na wyjątkowa ekspozycję, w której charakter prac wzajemnie się uzupełnia.

W wystawie udział biorą:

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Maria Nova
Patrycja Maksylewicz & Mariusz Front
Bogdan Achimescu
Piotr Madej
Aleksandra Dyja
Erwin Jeneralczyk
Aleksandra Dymek
Maja Szerel
Mariusz Sołtysik

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Irena Zieniewicz
Zuzanna Morawska
Anna Mikina
Agata Zboromirska
Żaneta Górska
Anna Dończyk-Gajos
Piotr Grad
Tomasz Matuszak

Ekspozycję będzie można oglądać do 1 grudnia 2018 r.

***

„Na Styku” to zazębianie się różnych zagadnień, zjawisk lub znaczeń. Działania na styku są zazwyczaj wymykającymi się jednoznacznym określeniom lub etykietom. Tak też podchodzą do swoich działań autorzy biorący udział w projekcie. Choć temat jest pojemny, to przestrzeń w którym będzie realizowany jest konkretna i określona. Stanowi więc ramę w jakich poruszać się będą autorzy prac. Nie stawiamy barier w wyborze zjawiska lub medium licząc na odniesienie się do kontekstu miejsca i czasu, które są wystarczająco interesujące. Ta nieokreśloność i wieloznaczność, sposób skomplikowania i zmienność rzeczy oraz zjawisk jest wystarczającym pretekstem do sformułowania komunikatu lub gestu artystycznego. Rozwój cyfryzacji i technologii umożliwił równorzędne włączenie do codzienności człowieka rzeczywistości wirtualnej. Przekształceniu uległa również sama sztuka, która wraz z dynamiką zmian eksploruje możliwości nowych mediów, jak również problematyzuje zagadnienia, przed którymi staje człowiek wraz z przyjęciem nieustannie przyśpieszającego rytmu zmian.

Kuratorzy
Tomasz Matuszak / Mariusz Sołtysik