3 PLENERY

miniSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "3 PLENERY", który odbędzie się 6 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii ASP Piotrkowska 68 (ul. Piotrkowska 68 w Łodzi). Wystawa jest prezentacją obrazów plenerowych studentów Wydziału Grafiki i Malarstwa oraz Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycja będzie czynna do 13 listopada 2018 r.

Plener malarski jest jednym z ważniejszych elementów dydaktycznych. Malowanie w plenerze buduje inne formy widzenia przestrzeni, inne niż te, których studenci doświadczają w pracowni malarstwa. Młodzi artyści stają więc przed zadaniami dotyczącymi zdefiniowania podstawowych założeń planimetrii w pejzażu, a także prawidłowego kształtowania właściwej formy dla koloru światła, koloru cienia, problematyki rytmu i perspektywy. Plener daje szansę studentom w określaniu własnej osobowości artystycznej: jest zarazem i wyzwaniem, i przygodą z malarstwem.

W tym roku plener odbył się:

• w Zakopanem-Harendzie, pod opieką prof. Piotra Stachlewskiego i dr. Michała Rybińskiego (28.08–10.09.2018, studenci Wydziału Grafiki i Malarstwa, kierunku malarstwo)
  • w Soczewce koło Płocka, pod opieką prof. Tomasza Chojnackiego i dr. Daniela Cybuli (29.08–11.09.2018, studenci Wydziału Grafiki i Malarstwa, kierunku grafika)
  • w Kurnędzu koło Sulejowa, pod opieką prof. Wojciecha Ledera i dr. Michała Rybińskiego (28.06–10.07.2018, studenci Wydziału Tkaniny i Ubioru)