Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia Odnawialna przestrze...
Odnawialna przestrzeń projektowania 2.0

miniW dniach 29-30 listopada 2018 roku w Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w ramach wydarzenia ECO MAKE 2018, odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. “Odnawialna przestrzeń projektowania 2.0”.

Konferencja, której hasłem przewodnim jest „Człowiek odpowiedzialny”, zakłada następujące panele:

I - PROJEKTOWANIE ODPOWIEDZIALNE, CZYLI JAKIE?
II - MATERIAŁY PRZYSZŁOŚCI
III - ZRÓWNOWAŻONA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA
IV - ODPOWIEDZIALNY BIZNES

Celem konferencji jest uświadomienie środowiskom związanym ze sztuką i projektowaniem, jak ważny jest aspekt ekologiczny w twórczości, biznesie i codziennym życiu. Uczestnikami paneli będą wybitni eksperci, przedstawicie środowisk artystycznych, projektowych, biznesowych oraz związanych z działalnością społeczną z Polski i zagranicy. Do udziału w dyskusjach zaprosiliśmy m.in. artystów i projektantów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Alberta w Kanadzie, artystów z Londynu, działaczy z Zamku Cieszyn, przedstawicieli Biura Strategii Miasta Urzędu Miasta Łodzi i Departamentu Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, firmy Moratex, Dell, Nosalowy Dwór, Biotechnika, społeczników z Fundacji Bęc Zmiana i Fundacji Sendzimira. Eksperci uczestniczący w każdym z czterech paneli będą brali udział w moderowanych dyskusjach dotyczących zagadnień z danego zakresu. Szczegółowy opis każdego panelu wraz z hasłami przewodnimi znajduje się harmonogramie konferencji (plik do pobrania).

Konferencję rozpocznie wykład prof. dr. hab. Piotra Skubały (Uniwersytet Śląski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Ekologii) pt. “Wkraczamy na planetarną terra incognita” oraz wykład wygłoszony przez gościa specjalnego Otto van Veena (Konsula Honorowego Polski w Holandii) pt. “How to Create the Responsible Human”.

W przerwie pomiędzy panelami planujemy zorganizować sesje posterowe dotyczące zagadnień związanych z tytułem konferencji – “Odnawialna przestrzeń projektowania” i hasłem przewodnim ECO MAKE – “Człowiek odpowiedzialny”. Osoby, które chciałby wziąć w nich udział, prosimy o przesłanie zgłoszenia (plik do pobrania) na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do pobrania:
Harmonogram konferencji