Niefiguratywnie

miniSerdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Niefiguratywnie. Wernisaż odbędzie się 27 października 2018 r. o godzinie 10:30 przy ulicy Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22G na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
Kuratorami wystawy są: prof. Tomasz Janusz Siwiński mgr Ewa Kostrzewska. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 4 listopada 2018 r. w godzinach 8:00 - 16:00

***

"Niefiguratywnie" to tytuł wspólnej wystawy artystów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Uczestnicy wystawy reprezentują różne dyscypliny sztuki: malarstwo, rzeźbę, ceramikę i szkło artystyczne. Założeniem tego przedsięwzięcia jest prezentacja postaw twórczych ciążących ku umowności i abstrakcji. Tytuł wystawy stanowi tylko ogólne wskazanie na postawy dążące do swobodnego procesu twórczego uwolnionego z potocznego postrzegania rzeczywistości. W wystawach zbiorowych często spotykają się prace figuratywne z pracami będącymi "konstruktami". W tym drugim przypadku, z jakim mamy do czynienia w obecnej prezentacji, podstawą tworzenia są intuicja, przypadek i doświadczanie niewiadomego.
W rezultacie takie konstrukcje są asemantyczne, podlegają innym kryteriom oceny niż obrazy "przedstawiające".

Tomasz Siwiński

plakat2popr