Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Wesołe Pędzelki 2

miniSerdecznie zapraszamy na wystawę Wesołe Pędzelki, która odbędzie się w dawnej fabryce Wigencja przy Off Piotrkowskiej (ul. Sienkiewicza 75/77, wejście od strony parkingu OFF Piotrkowska.) Wernisaż zaplanowano na 19 października 2018 r. godz 18:00. Ekspozycja będzie czynna do 4 listopada w godz. 17:00 - 21:00

W tegorocznej edycji Wesołych Pędzelków, wezmą udział:

Michał Czuba
Julita Goździk
Tomek Gonzi Haładaj
Stanisław Łuczak
Jacek Obraniak
Błażej Ostrouch
Kacper Zaorski-Sikora


Opis Wystawy:

Wystawa Sztuki w zaaranżowanej przestrzeni związanej ze specyfiką miasta Łodzi. Obiekty pofabryczne, stanowią w tym wypadku źródło inspiracji dla pracy twórczej i punkt wyjścia do stworzenia ciekawego miejsca na kulturalnej mapie naszego miasta. Ważnym aspektem jest pokazanie szerokiego wachlarza podejść do malarstwa współczesnego i innych dziedzin sztuki, nie zapominając o ich formie prezentacji. Zderzenie twórczości z tkanką miejską jaką jest opuszczony budynek fabryki daje możliwości przekraczające zwyczajny, galeryjny odbiór dzieł. Pragniemy aby nasze działania zachęcały mieszkańców do kontaktu ze sztuką, a naszym celem jest stworzenie miejsca kulturalnego wpisującego się w historię naszego miasta. Poprzez nasze działania, chcielibyśmy przypomnieć mieszkańcom o Łodzi pełnej kreatywnych, oddolnych inicjatyw artystycznych z kręgów studenckich jakimi niegdyś żyła. Wydzielona przestrzeń fabryki zostanie zaaranżowana na galerię sztuki i stworzy możliwości zapoznania się z twórczością młodych, prężnie rozwijających się artystów (młodą nową siłą). Jest to wyjście twórców w zapomniane już rejony miasta, które niegdyś pełniły ważną rolę w gospodarczym życiu Łodzian.

W skład uczestników, a zarazem organizatorów wystawy wchodzą studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Miejscem organizacji wystawy jest budynek byłej fabryki Wigencja Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana mieszczący się przy ulicy Sienkiewicza 75/77, który w przyszłości ma stać się ważnym punktem dla rozwoju kultury w Łodzi i pełnić rolę nowej siedziby Teatru Pinokio. Miejsce to pełnić będzie rolę przestrzeni wystawienniczej, jego historia jak i aktualny stan wydają się być odpowiednie do naszych działań i celów prezentacji twórczości młodego pokolenia artystów związanych z naszym miastem. Będzie to pierwsza taka duża inicjatywa organizowana w tym miejscu przed podjęciem prac rewitalizacyjnych budynku, jednocześnie ostatnia taka szansa na zapoznanie się z charakterem tego miejsca w formie zdegradowanej, zapomnianej poprzez bieg czasu, która buduje istotny kontekst dla całej ekspozycji.

Głównym celem wystawy jest promowanie twórczości młodych łódzkich artystów, jak i dziedziny malarstwa wśród mieszkańców naszego miasta. Założeniem naszego projektu jest wyjście poza mury akademickie i salony artystyczne, zderzenie środowiska twórczego ze społecznością spoza kręgów szeroko pojętej kultury i sztuki. Miejsce organizacji wystawy stwarza ku temu jak najlepsze warunki i możliwości. Położony w centrum miasta, historyczny, niszczejący i zapomniany dziś budynek byłej fabryki Wohlmana i Goldmana, na co dzień niedostępny, na czas wystawy przeistoczy się w alternatywną galerie sztuki. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się na nowo z pofabryczną przestrzenią w zupełnie innym, niecodziennym kontekście. Poprzez nasz projekt chcielibyśmy stworzyć pewien rodzaj wizualnego pamiętnika i dokonać malarskiej refleksji na temat obecnej aury tego miejsca, która dla nas - młodych twórców stała się źródłem inspiracji do działań twórczych. Artyści będą mieli szansę zaprezentowania własnego dorobku artystycznego poza murami uczelni, zaś mieszkańcy miasta zapoznania się z ich twórczością na co dzień niedostępną dla "zwykłego przechodnia", bo czym by była sztuka bez odbiorcy?

Wydarzenie jest kierowane do wszystkich, bez względu na wiek i poglądy. Wychodzimy z założenia, że twórczość i sztuka nie ma dzielić, lecz łączyć.

***

Dzielenie się tym, co robimy i konfrontowanie tego z rzeczywistym odbiorcą jest niezwykle ważne. Mamy wspólny cel: jest nim zrobienie wystawy ( to jest wychodzenie z naszą twórczością do człowieka) chcemy podzielić się tym w sposób,
maksymalnie intelektualny, duchowy i emocjonalny.
Każdy z nas jest inny, posiada własny sposób postrzegania świata i odzwierciedla to w swojej sztuce, być może jedna z tych indywidualnych wrażliwości spotka się z Waszą. Liczymy na to. Każdy ma swoją prawdę, każdy ma swoją sztukę, każdy jest innym wszechświatem.
19 października spotkajmy się wspólnie.

facebook.com

plakat