Amber BOHO

miniZapraszamy serdecznie do oglądania wystawy studentów Katedry Biżuterii Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, która jest prezentowana w przestrzeniach Hotelu Tobaco, (ul. Kopernika 64, Łódź). Ekspozycja zatytułowana “Amber BOHO” będzie czynna do 5 listopada 2018 r.

***

Czy biżuteria z bursztynu może być Boho? Jak najbardziej – tworzona z kopalnej żywicy przywołującej wspomnienia lata, wolności, nieskrępowania i swobody. Takie są realizacje studentów powstałe w Pracowni Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dalekie od tego, co znane – awangardowe w formie, intrygujące, za sprawą zastosowanych materiałów, będące urzeczywistnieniem pełnej swobody tworzenia. Mimo to z powodzeniem mogą stać się propozycją dla osób poszukujących nowoczesnej autorskiej biżuterii.