Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Ekspiacja

MINISerdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Ekspiacja" Kacpra Zaorskiego-Sikory. Wernisaż odbędzie się 5 października 2018 r. (piątek) o godz. 18.00 w Przestrzeni Roboczej (ul. Wólczańska 226 m.3, wejście od strony podwórza).


Kacper Zorski-Sikora w czerwcu bieżącego roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Na wystawie zaprezentuje część swoich prac dyplomowych. Ekspozycja będzie czynna do 14 września 2018 r., codziennie w godz. 15:00 – 20:00

***

Często sięgam po materiały znalezione, przez kogoś porzucone, uznane za nieistotne. Staram się zachować widoczny w nich ślad nieuchronności rozpadu – niedoskonałości materialnej formy. Uważam, że w ich losie odbija się sytuacja każdego z nas. Czy potrzeba i przeczucie istnienia wyższego porządku jest jedynie eskapizmem intelektualnym służącym mamieniu samych siebie w ucieczce od lęku związanego z nieuchronnością naszego przemijania, czy może nawet braku celowości naszego istnienia? Czy sztuka ma służyć jedynie rozrywce, zdobić wnętrza lub w najlepszym wypadku stanowić obraz problematyki zagadnień sobie współczesnych? Prezentowane przeze mnie prace są zapisem zmagań z tymi pytaniami. Nie ośmielam się udzielać na nie jednoznacznej odpowiedzi.

K. Zaorski

 

przestrzenrobocza.pl

plakat