Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Dom Usherów

INTERNETczarnyMINIZapraszamy do obejrzenia wystawy doktorskiej Daniela Cybuli, asystenta w Pracowni Malarstwa Studyjnego, kierowanej przez prof. Witolda Kalińskiego (Wydział Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi).

Wystawa „Dom Usherów” według opowiadania Edgara Allana Poe „The Fall of The House of Usher” jest prezentowana w Galerii OdNowa (Łódź, ul. Wojska Polskiego 121, pawilon E, II piętro, sala 261). Ekspozycja będzie czynna do 12 października 2018 r.

Obrona rozprawy doktorskiej odbędzie się 10 października 2018 r., około godz. 11.00

Finisaż wystawy: 12 października 2018 (piątek), godz. 13.00

***

Kolekcja malarska powstała z inspiracji twórczością Edgara Allana Poe jest polem do własnych rozważań i nowych rozwiązań plastycznych. Autor, urodzony w Skierniewicach w 1978 r., w latach 1998-2003 studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2004 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Kępińskiego oraz w pracowni wklęsłodruku prof. Krzysztofa Wawrzyniaka.

Od 2009 r. pracuje na stanowisku asystenta w pracowni malarstwa w łódzkiej Akademii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Przez kilka lat związany ze środowiskiem animacji i studiem „Se-ma-for” był twórcą prac i dekoracji malarskich do filmów: „Świteź” Kamila Polaka oraz nagrodzonego Oscarem „Piotruś i wilk” Suzie Templeton.

W malarskiej twórczości podejmuje różnorodną tematykę. Choć czerpie głównie z tradycji malarstwa realistycznego, poszukiwanie nowych znaczeń nadaje jego pracom metaforyczny charakter. Jest to rodzaj dialogu i refleksji nad sensem i celem człowieka.

INTERNETczarnyPLAKAT