Pracownia Kształtowania Formy Ubioru

miniSerdecznie zapraszamy na wystawę: ATELIER. Pracownia Kształtowania Formy Ubioru, której wernisaż odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii ASP Piotrkowska 68 (ul. Piotrkowska 68, Łódź).

Wystawa zaaranżowana w formie atelier krawieckiego będzie prezentowała działalność Pracowni Kształtowania Formy Ubioru prowadzonej przez dr hab. Dorotę Sak, prof.nadzw. i mgr inż. Annę Leopold. Pracownia funkcjonuje w Katedrze Ubioru na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Kształci, rozwija i pogłębia wyobraźnię przestrzenną studentów, wiedzę i umiejętności z zakresu konstruowania i realizacji ubioru.

Podczas wystawy zobaczymy prace studenckie – realizacje ćwiczeń przeprowadzonych w pracowni. Wystawa obrazuje drogę powstawania ubioru od szkicu poprzez konstrukcję – tworzenie form odzieżowych, odszycie prototypu do realizacji z właściwej tkaniny. Wprowadza w klimat pracowni krawieckiej - atelier, świata mody, haute couture i prêt-à-porter. Ekspozycję będzie można oglądać do 26 października 2018 r.

17 października odbędą się warsztaty z projektowania cięć konstrukcyjnych zatytułowane Cięcia konstrukcyjne jako element kompozycji w ubiorze.
Celem warsztatów jest rozbudzenie kreatywności w tworzeniu rozwiązań konstrukcyjnych ubioru. Warsztaty odbędą się w Galerii ASP, Łódź ul. Piotrkowska 68, zaczynamy od 11.00. Udział max. 8 - 10 osób. Uczestnicy będą pracować na manekinach krawieckich. W trakcie warsztatów zakomponują cięcia konstrukcyjne budujące zadany kształt ubioru. Efektem warsztatów będą wykroje – formy krawieckie do zaprojektowanych modeli.