Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia PATA Final Show 2
PATA Final Show 2

minipataZapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy końcowej drugiej sesji Międzynarodowych Letnich Kursów PATA, który odbędzie się 18 sierpnia 2018 r. o godz. 12:00 w Galerii Kobro (1 piętro, budynek główny ASP, ul. Wojska Polskiego 121).

Swoje prace zaprezentują uczestnicy drugiej sesji PATA, którzy przyjechali do Akademii z Portugalii, Włoch, Szwecji, Brazylii USA i Polski. Na ekspozycji będzie można zobaczyć:

• grafiki zrealizowane w technice litografii, druku wklęsłego i wypukłego, które powstały na kursie “Graficzna różnorodność – litografia, druk wklęsły i druk wypukły” (prowadzący: dr Tomasz Matczak, asystenci: mgr Oskar Gorzkiewicz, mgr Aleksandra Ilkiewicz)
  • różne prace zrealizowane w technice sitodruku, które powstały na kursie “Twórcze eksperymenty w technice sitodruku” (prowadzący dr hab. Agata Stępień, asystent: mgr Piotr Skowron)

Podczas wystawy swoje prace zaprezentują: Ada Aaltonen, Sandra Costa Bras, Angelo Di Gianfilippo, Edyta Ejsmont, Ann-Marie Gronberg, Juliana Leonor Kudlinski, Aleksandra Midor, Anna Mottes, Elisabeth Olsson-Linnersten, Ian G. Patterson, Maria Grazia Preda, Walter Rindone, Silvia Sala, Piotr Sawicki, Lisa Sorba, Katarzyna Swoińska i Clarice Zdanski.

Koordynatorami Letnich Kursów PATA są dr hab. Alicja Habisiak Matczak i Giuliano Santini, prezydent Międzynarodowego Centrum Sztuki KAUS Urbino. Autorem plakatu jest Walter Rindone, (współpraca Justyna Czerwiowska) Asystentkami podczas kursów są Justyna Czerwiowska, studentka Wydziału Tkaniny i Ubioru. Fotografia i video: Jarosław Darnowski i Ryszard Wolshendorf.

Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia 2018 r.

Serdecznie zapraszamy!

patanetwork.org