Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia PATA 2018 - sesja si...
PATA 2018 - sesja sierpniowa

miniW poniedziałek 6 sierpnia 2018 zainaugurowaliśmy drugą w tym roku sesję Letnich Międzynarodowych Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA.

W sali Kina 3D Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przywitaliśmy artystów i miłośników sztuki, którzy wybrali naszą Uczelnię jako miejsce nieograniczonej kreacji i wymiany doświadczeń artystycznych. Letnie Kursy PATA to bowiem 2 tygodnie intensywnej pracy, ale przede wszystkim miejsce spotkania i wymiany doświadczeń artystycznych – zarówno pomiędzy prowadzącymi a uczestnikami, jak i w gronie międzynarodowej społeczności osób biorących udział w kursach.

Łącznie w obu sesjach zajęć wzięło udział ponad 60 twórców z 12 krajów świata, w tym po raz pierwszy z Honk-Kongu, Słowenii i Finlandii. Cieszy nas także fakt, że dla części kursantów jest to już kolejna edycja, podczas której szlifują swój warsztat w Łodzi.

Uczestnicy sierpniowej sesji kursów wezmą udział w następujących zajęciach:

GRAFICZNA RÓŻNORODNOŚĆ – LITOGRAFIA, DRUK WKLĘSŁY I DRUK WYPUKŁY
dr Tomasz Matczak, adiunkt w Pracowni Technik Litograficznych
Asystent: mgr Oskar Gorzkiewicz, mgr Aleksandra Ilkiewicz

TWÓRCZE EKSPERYMENTY W TECHNICE SITODRUKU
dr hab. Agata Stępień, Kierownik Pracowni Sitodruku
Asystent: mgr Piotr Skowron

Uczestnicy, oprócz udziału w zajęciach warsztatowych, będą mieli okazję skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji. Oprócz integracyjnych kolacji, w programie jest wiele interesujących wystaw i wykładów. Dzisiejszemu otwarciu towarzyszył wykład dr. Łukasza Sadowskiego pt. „Artystyczne tradycje Łodzi”.

Już dziś zapraszamy też wszystkich zainteresowanych do Galerii Kobro na wernisaż wystawy Final Show2, prezentującej prace wszystkich uczestników drugiej sesji tegorocznych kursów PATA. Uroczyste otwarcie odbędzie się 18 sierpnia br. o godz. 12:00 (sobota). Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych obejrzeniem prac powstałych podczas lipcowej sesji kursów - ekspozycja czynna będzie do 10 sierpnia.

Zachęcamy także do śledzenia przebiegu warsztatów na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych kursów PATA.

www.patanetwork.org
Facebook
Instagram

plakat01

mapapata2018plakat

 002   003