X Najlepsze dyplomy ASP

miniNajlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych to międzynarodowa wystawa o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci ze wszystkich publicznych uczelni artystycznych w Polsce oraz z Wilna i Bratysławy z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów.

Uczelnie biorące udział w konkursie i w wystawie to: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Vilniaus dailės akademija (Wilno), Vysoká škola výtvarných umení (Bratysława).

Akademie Sztuk Pięknych w Łodzi na wystawie reprezentować będą 3 prace dyplomowe:

1. Marty Krześlak pt. „Ruiny moich marzeń” (Wydział Grafiki i Malarstwa)
  2. Magdaleny Czyżewskiej pt. Teoria” (Wydział Grafiki i Malarstwa)
  3. Julity Lipińskiej pt. „Obrazy z obrazów – zabawy interaktywne” i „Zjawisko – proces twórczy – obraz”

Wernisaż połączony z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 3 sierpnia, godz. 12:00, Zbrojownia Sztuki (Targ Węglowy 6). Ekspozycja potrwa do 6 września br. Wstęp wolny!

Krytycy biorący udział w panelu po raz drugi w historii konkursu przyznają też swoją nagrodę. W skład jury i panelu dyskusyjnego weszli: Bogusław Deptuła, Karolina Plinta, Piotr Sarzyński, Karolina Staszak oraz Iwo Zmyślony. Moderatorem panelu będzie dr hab. Zbigniew Mańkowski.

W ramach Najlepszych Dyplomów 2018 wręczone zostaną następujące nagrody: Nagroda Rektorów, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni, Nagroda Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz Nagroda Krytyków.

Serdecznie zapraszamy do Gdańska.