Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia Warsztaty Rethinking...
Warsztaty Rethinking Memory Culture

miniSerdecznie zapraszamy do zgłaszania się do wzięcia udziału w międzynarodowych warsztatach: „Rethinking Memory Culture”.

Warsztaty będą trwały 10 dni – od 1 do 10 października 2018 r. – i zakończone zostaną prezentacją projektów powstałych w międzynarodowych grupach.

Warsztaty mają na celu przybliżyć historię Bałut i getta łódzkiego. Założeniem jest stworzenie projektów, dzięki którym możliwe będzie przybliżenie tematyki getta i Holocaustu młodszym pokoleniom. „How can we communicate the Ghetto of Łódź to a younger audience?”

Zbliża się 80 rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Z tej okazji w 2019 roku planowana jest wystawa w Centrum Dialogu w Łodzi pod hasłem „nigdy więcej”. Organizowane po raz trzeci międzynarodowe warsztaty stanowią podstawę do zbiorowej pracy nad przeszłością.

Uczelnie i instytucje biorące udział w projekcie:

• Volda University College, Norwegia
  • The University of Bergen, Norwegia
  • OWL University of Applied Sciences, Lemgo, Niemcy
  • Humboldt Universität, Berlin, Niemcy
  • Uniwersytet Łódzki
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
  • Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

WAŻNE:
Przed warsztatami należy zobaczyć (do wyboru): Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku lub Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Studenci na czas warsztatów będą zwolnieni z zajęć dydaktycznych na uczelni.

Poza pracą nad trudną tematyką, warsztaty „Rethinking Memory Culture” to okazja do poznania ludzi z różnych krajów i kultur. W ubiegłorocznych warsztatach wzięli udział studenci i studentki z Polski, Niemiec, Norwegii, Pakistanu, Chin, Iranu, USA.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 9 września 2018 r. do Oli Kozioł (Wydział Malarstwa i Rysunku) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Film o ubiegłorocznych warsztatach

Serdecznie zapraszamy!