Wystawa malarstwa Aleksandra Dynarka

persona non grata 170x100Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Aleksandra Dynarka pt. "Persona non grata". Wernisaż odbędzie się 6 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 19:00 w galerii lokalu Pop'n'Art na Placu Wolności 6 w Łodzi. Wystawa przedstawia cykl portretów powstałych w większości w okresie 2017-2018.

"Portret od początku był dla mnie głównym i podstawowym tematem w sztuce. Ludzka twarz jest najsilniejszą, najbardziej bazową strukturą jaką rejestrujemy - widzimy twarze w słojach drewna, w dymie, na rozmazanych zdjęciach czy w ciemności. Nie portret rozumiany jako oddanie fotograficznego lub psychologicznego podobieństwa do modela, ale ludzka twarz jako archetyp, jako prawzór, za pomocą którego personifikujemy swoje wizje, upostaciawiamy lęki i marzenia. Porter wyzwolony z fizycznego podobieństwa mówi nam więcej swoją czystą energią i wyzwoloną materią."

Aleksander Dynarek - pracuje w łódzkiej ASP jako asystent w pracowni komputerowego wspomagania projektowania na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Malarz i rysownik, projektuje formy i instalacje zgłębiając nowoczesne technologie projektowe i multimedia. Absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Pracował w Londynie w biurze DaeWha Kang Design, pod okiem architekta z Zaha Hadid Architects. Instruktor szermierki historycznej i zawodnik.

persona non grata 540