Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia Konkurs BLUE DROP ...
Konkurs BLUE DROP – przedłużenie terminu

miniUWAGA! Przedłużyliśmy termin zgłoszeń do konkursu BLUE DROP do 26 października 2018 r.

Kolejna edycja wydarzenia ECO MAKE, organizowanego już po raz piąty przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2018 r. Jest to inicjatywa artystyczno-edukacyjna skierowana do środowiska projektantów. Przez ostatnie cztery lata, w czwartym kwartale każdego roku, nasza uczelnia organizowała Eco Made Festival. Było to wydarzenie, dzięki któremu uwaga projektantów i artystów skupiona była na tym, w jaki sposób tworzyć z dbałością o środowisko naturalne. Na bazie tych doświadczeń w tym roku odświeżamy formułę wydarzenia. Aby zwrócić uwagę na bieżące potrzeby odpowiedzialnego projektowania, modyfikujemy nazwę – od 2018 roku będzie się ono nazywało ECO MAKE.

W ramach bogatego programu imprezy ECO MAKE 2018 w naszej Akademii zostaną zaprezentowane i przedyskutowane różnorodne aspekty dotyczące zrównoważonego projektowania. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie „CZŁOWIEK ODPOWIEDZIALNY”. Planujemy zorganizować liczne wystawy, wykłady, warsztaty, ścieżki edukacyjne oraz międzynarodową konferencję w formie debaty pt. „Odnawialna przestrzeń projektowania 2.0.”, podczas której poruszymy najistotniejsze zagadnienia związane ze świadomym, zrównoważonym projektowaniem.

Jednym z najważniejszych wydarzeń projektu ECO MAKE 2018 będzie międzynarodowy konkurs BLUE DROP, adresowany do projektantów – studentów i pedagogów kierunków projektowych i artystycznych w kraju i za granicą. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 PLN.Uczestnicy Konkursu muszą stworzyć prace wykorzystujące materiały odpadowe pozyskane z lokalnych dla twórcy przedsiębiorstw. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę artystów na możliwość wykorzystania surowców z poszanowaniem środowiska naturalnego. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi stworzy w ten sposób „Bibliotekę materiałów odpadowych”, która umożliwi projektantom uzyskanie informacji o możliwościach wykorzystania surowców w ramach recyklingu.

Konkurs jest ogłoszony na stronie www.ecomake.pl

Założenia konkursu BLUE DROP 2018
Konkurs, skierowany do studentów i pedagogów kierunków projektowych i artystycznych w kraju i za granicą, ma na celu wyłonienie 20 najlepszych projektów, spośród których Jury podczas finału wydarzenia ECO MAKE 2018 – 30 listopada 2018 roku – wybierze laureata konkursu. Hasłem przewodnim wydarzenia ECO MAKE 2018 jest CZŁOWIEK ODPOWIEDZIALNY. Uczestnicy Konkursu muszą stworzyć prace wykorzystujące materiały odpadowe pozyskane z lokalnych dla siebie przedsiębiorstw. Najlepsze projekty zaprezentowane zostaną na wystawie finałowej w Galerii Hol, w dniach 19 listopada – 5 grudnia 2018 r. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych.

Do kogo jest skierowany konkurs?
W konkursie mogą wziąć udział projektanci, którzy ukończyli 18 rok życia. Mogą to być wyłącznie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, będące studentami lub pedagogami kierunków projektowych i artystycznych w kraju i za granicą.

Jak przygotować pracę?
Jury konkursu BLUE DROP oceniać będzie: oryginalność pomysłu i awangardowe myślenie, kreatywność autora, możliwości wdrożenia zgłoszonego projektu do produkcji, artystyczną i nowatorską interpretację hasła przewodniego CZŁOWIEK ODPOWIEDZIALNY, twórcze oraz zgodne z ideą ekologicznego projektowania wykorzystanie materiałów odpadowych. Nadesłane prace konkursowe powinny przede wszystkim charakteryzować się wysokim poziomem estetycznym, nowatorską formą oraz oryginalnością. Surowce wykorzystane przez twórców muszą pozyskane z lokalnych dla artysty przedsiębiorstw.

Jak zgłaszać prace do konkursu?
Zgłoszenia do Konkursu należy dokonać poprzez dostarczenie za pośrednictwem strony www.ecomake.pl prawidłowo wypełnionego „Formularza zgłoszeniowego”. Formularz będzie dostępny od 15 czerwca 2018 r. do 26 października 2018 r. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Nowy harmonogram konkursu

• Rejestracja zgłoszeń – od 15 czerwca 2018 roku do 26 października 2018 roku do godz. 23.59 (CET)
  • Weryfikacja zgłoszeń – do 30 października 2018 r.
  • Ogłoszenie listy finalistów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu – Wystawy finałowej – 6 listopada 2018 r.
  • Dostarczenie projektów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu – Wystawy finałowej – do 12 listopada 2018 r.
  • Czas trwania wystawy BLUE DROP 2018 – 19 listopada – 5 grudnia 2018 r.
  • Ogłoszenie laureatów ECO MAKE 2018 – 30 listopada 2018 r.

Etapy konkursu
Konkurs składa się z dwóch etapów:

• W I etapie każdy z Uczestników korzystając z formularza zgłoszeniowego dostarcza fotografie w atrakcyjny sposób prezentujące nie więcej niż 3 zrealizowane projekty oraz opisy projektów.
  • W II etapie każdy z zakwalifikowanych Uczestników prezentuje pracę konkursową, którą w formie docelowego projektu dostarcza na adres organizatora.

Laureat konkursu BLUE DROP 2018 otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 zł.

Każda praca, która zakwalifikuje się do II etapu konkursu, będzie zaprezentowana w katalogu festiwalowym.

Masz pytania? Skontaktuj się z Biurem Festiwalu!

Regulamin konkursu:

Załącznik Nr 1