Strona główna Jednostki międzywydziałowe CYCERON
Cyfrowe Centrum Rozwoju Nauki

Cyfrowe Centrum Rozwoju Nauki "CYCERON" jest jednostką ogólnouczelnianą powołaną w celu wspomagania działalności naukowo - dydaktycznej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. "CYCERON" swoim zasięgiem obejmuje sześć pracowni komputerowych. Każda z nich zaopatrzona jest w sprzęt komputerowy o ogromnej mocy obliczeniowej. Oprogramowanie zainstalowane w pracowniach Centrum "CYCERON" pozwala na realizację wszelkiego rodzaju projektów graficznych , animacyjnych, filmowych, post-produkcyjnych oraz projektów badawczo-rozwojowych o charakterze artystyczno-naukowym.

W pracowniach Cyfrowego Centrum Rozwoju Nauki prowadzone są zajęcia dydaktyczne z zakresu propedeutyki programów graficznych oraz projektowania komputerowego. Centrum "CYCERON", ze względu na unikatowe w skali krajowej wyposażenie pracowni jak również zatrudnioną kadrę dydaktyczną prowadzi profesjonalne szkolenia z zakresu tworzenia i projektowania grafiki komputerowej, technik multimedialnych na potrzeby reklamy i filmu, grafiki i animacji 3D oraz architektonicznego projektowania wnętrz.

Infrastruktura informatyczna Cyfrowego Centrum Rozwoju Nauki "CYCERON" umożliwia jednoczesne wykorzystanie całej mocy obliczeniowej komputerów, wynoszącej 1620 GHz i 960 GB RAM . Parametry te pozwalają na prowadzenie działalności usługowej w zakresie renderingu produkcji filmowych.

Dyrektorem Cyfrowego Centrum Rozwoju Nauki "CYCERON " jest dr Marcin Dziomdziora.

Pracownia Cyfrowego Centrum Rozwoju Nauki Pracownia Cyfrowego Centrum Rozwoju Nauki