Marta Krześlak Biennale Wro

minZ radością informujemy, że prace Marty Krześlak, studentki IV roku grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (specjalność: multimedia), realizowane w pracowni dr. Łukasza Ogórka, zostały zakwalifikowane do Biennale Wro 2017 Draft Systems. Sukces jest tym większy, że wybrano je spośród aż 1300 propozycji otrzymanych od artystów z całego świata.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej: wrocenter.pl

***

Marta Krześlak urodziła się 1994 roku w Wyszkowie. Od 2013 roku studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa na specjalizacji multimedia w Pracowni Multimediów dr. Łukasza Ogórka. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Wilnie, Dreźnie, Warszawie, Łodzi, ma za sobą również indywidualne prezentacje własnej twórczości w łódzkich i warszawskich galeriach. W swojej twórczości używa różnych mediów, od malarstwa po fotografię i wideo. Została wyróżniona w konkursie Młode Wilki 15 w Szczecinie, konkursie (Nie)obecność w Lublinie, konkursie EtnoKadr w Częstochowie, otrzymała nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi, nagrodę Galerii Wschodniej oraz nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki w Konkursie im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne w Łodzi.

Marta Krześlak, Dzieła zebrane (video) Marta Krześlak, Dzieła zebrane (video) Marta Krześlak, Dzieła zebrane (video)
Marta Krześlak, Śpiewałam im (instalacja) Marta Krześlak, Śpiewałam im (instalacja) Marta Krześlak, Wschody (video)
Marta Krześlak, Wschody (video)