Inter-WOVEN

InterWoven miniSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Inter-WOVEN, który odbędzie się 9 marca 2017 roku w Galerii Kobro (pawilon A, I i II piętro, ul. Wojska Polskiego 121) o godzinie 12.00. O godzinie 13.00 w tym samym miejscu zapraszamy na wykład i prezentację dwunastu kanadyjskich artystów, którzy krótko opowiedzą o swojej twórczości (wykład prowadzony będzie w języku angielskim).

Wystawa będzie prawdziwą ucztą dla miłośników nowoczesnej grafiki i tkaniny artystycznej, bowiem gośćmi uczelni będzie dwunastu znakomitych artystów z Kanady:

• Mark Bovey
  • Davida Kidd
  • Alexandra Haeseker
  • Walter Jule
  • Tracy Templeton
  • Julie Oakes
  • Guy Langevin
  • Liz Ingram
  • Bernd Hildebrandt
  • Sean Caulfield
  • Karen Dugas
  • Derek Besant

Większość z nich jest zawodowo związana z University of Alberta w Edmonton, gdzie wykładają na Wydziale Sztuki.

Ich nazwiska znane są polskiej publiczności z odbywających się w Polsce międzynarodowych konkursów graficznych, takich jak Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Triennale Małe Formy Grafiki w Łodzi czy Biennale Miniatury i Ekslibrisu w Ostrowie Wielkopolskim oraz z licznych prestiżowych wystaw na całym świecie.

Kuratorem i pomysłodawcą wystawy jest prof. Derek Besant, wybitny kanadyjski grafik i wykładowca Alberta University w Edmonton.

Praca nad wystawą trwała ponad rok i rozpoczęła się od wymiany korespondencji na temat promowania w Kanadzie Międzynarodowych Letnich Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej (PATA) organizowanych przez ASP w Łodzi. Idea połączenia tkaniny i grafiki jako dwóch dziedzin sztuki, z których Łódź znana jest na świecie, zainspirowały prof. Besanta do sformułowania koncepcji wystawy, która od początku zaprojektowana była z myślą o przestrzeni Galerii Kobro. Artyści przylatują do Łodzi, by osobiście zaaranżować wystawę.

Kuratorem wystawy po stronie uczelni jest dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, z którą przy organizacji ekspozycji współpracują: mgr Magdalena Kacperska, Izabela Walczak oraz Oskar Gorzkiewiczem.

Inter – Women Inter – Women Inter – Women

Inter WOVEN pl

Inter – Women Inter – Women Inter – Women
Inter – Women Inter – Women