Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Aktualna edycja
Prime Time 2017

mini2W czwartek 1 lutego 2018 r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbył się wernisaż wystawy PRIME TIME 2017 połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu.


„Prime Time” to wystawa zawierająca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi jakie powstały w roku 2017. Na ekspozycji zaprezentowano 42 dyplomy studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z czterech wydziałów stanowiących Akademię: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych.

Jury Konkursu Prime Time 2017 w składzie:

 1. Lech Lechowicz – krytyk fotografii i historyk sztuki
 2. Włodzimierz Adamiak – architekt
 3. Adam Klimczak – dyrektor Galerii Wschodniej w Łodzi
 4. Michał Haze – prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Właściciel firmy Mikomax Meble Biurowe
 5. prof. Aleksander Hałat – artysta

przyznało:


Złoty Medal otrzymała IWONA PIECZARA
za projekt urządzenia wspomagającego proces przemieszczania się dla osób niepełnosprawnych wykonany na wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz w Pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych pod kierunkiem dr hab. Mariusza Włodarczyka, prof. nadzw.


Srebrny medal otrzymały:


BEATA KOZŁOWSKA-OLEJNICZAK
za projekt autorski serii plakatów do filmów Andrzeja Wajdy wykonany na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mariusza Łukawskiego. Aneksem do dyplomu był cykl prac malarskich pt. ”Melancholia” wykonany w Pracownia Malarstwa Klasycznego prof. Tomasza Chojnackiego.

BARBARA MYDLAK za pracę „Powrót Do Domu” wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Intermedialnych Działań na Płaszczyźnie pod kierunkiem dr hab. Rafał Sobiczewski, prof. nadzw. oraz za pracę pt. ”Czuwanie” wykonaną w Pracowni Filmu Animowanego dr hab. Krzysztofa Rynkiewicza oraz za „Dzienniki Żałobne” wykonane w Pracowni Papieru pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Soboń.


Brązowy Medal otrzymały:

MAGDALENA KARCZ za projekt publikacji wraz z zestawem popularyzatorskim „Polska Typografia Awangardowa” wykonany na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych pod kierunkiem dr hab. Sławomira Kosmynki, prof. nadzw. Aneks do dyplomu pt. ”Moduł miasta” wykonany został w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej prof. Zbigniewa Purczyńskiego.

PAULINA PIKIEL za współczesną interpretację ubioru samuraja – Metropolitan Samurai. Praca wykonana została na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru dr. hab. Sylwii Romeckiej-Dymek, prof. nadzw., a także za autorską kolekcję nadruków „LOGO – ZNAK” wykonaną w Pracowni Druku I dr hab. Małgorzaty Lachman-Alwasiak.

KATARZYNA MAZURKIEWICZ za dyplom składający się z trzech części: za kostiumy do sztuki teatralnej „Upiór w operze” adaptowanej dla teatru lalkowego wykonane na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Kostiumu Scenicznego dr Izabeli Stronias oraz za ubiór, który potrafi być maską „Współczesna Maskarada” wykonany w Pracownia Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz, a także za pracę „Wiele odsłon – kilka masek – jedna twarz” wykonaną w Pracowni Malarstwa – Inspiracja Rzeczywistością dr hab. Jarosława Lewera

Wyróżnienia Jury otrzymali:

 1. Katarzyna Dunajewska za zestaw tkanin unikatowych pt. „Puls multiplikacji” wykonany na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak oraz za kolekcję tkanin drukowanych o różnej funkcji pt. „Wibrująca materia” wykonaną w Pracowni Realizacyjno-Doświadczalnej pod kierunkiem dr hab. Ludwiki Żytkiewicz-Ostrowskiej.
 2. Nela Ćwiek za kolekcję damskich ubiorów unikatowych pt. „Silmä” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz oraz za kompozycję przestrzenną „Iluzja i rzeczywistość” wykonaną w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej pod kierunkiem dr hab. Lidii Choczaj, prof. nadzw. oraz za cykl prac rysunkowych wykonanych w Pracowni Interdyscyplinarnych Działań Tekstylnych dr hab. Małgorzaty Dobrzynieckiej-Kojder, prof. nadzw.
 3. Katarzyna Sojka za kolekcję dywanów łączącą przemysł i rękodzieło pt. „Granice” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak oraz za pracę „Nowe rozwiązania z wykorzystaniem tradycyjnie czerpanego papieru” wykonaną w Pracowni Papieru prof. Ewy Latkowskiej-Żychskiej oraz za rzeźbę wykonaną w Pracowni Rzeźby Autonomicznej dr hab. Tomasza Kowalczyka.

Medale zaprojektowała i wykonała Dorota Sokołowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Serdecznie dziękujemy za wielkoduszność i hojność naszym partnerom dzięki, którym nagrodzeni dyplomanci oprócz medali otrzymali nagrody finansowe.


PARTNERZY

logo atlas nowe
Atlas Sp.zo.o.
logo mikomax logo tubadzin JPG
Mikomax Meble Biurowe
Ceramikę Tubądzin Sp.zo.o.

 

Wystawę przygotowali:

 • dr hab. Izabela Wyrwa – Komisarz konkursu i kurator wystawy Prime Time
 • mgr Jakub Stępień – Podkomisarz Wydziału Grafiki i Malarstwa
 • dr hab. Ewa Effenberg oraz dr Magdalena Samborska – Podkomisarze Wydziału Tkaniny i Ubioru
 • mgr Aleksander Dynarek – Podkomisarz Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz
 • mgr Anna Bąk– Podkomisarz Wydziału Sztuk Wizualnych


Projekt katalogu, zaproszeń i plakatów przygotował Mariusz Andryszczyk, asystent z Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi przy współpracy prof. Sławomira Kosmynki.

Zdjęcia portretowe dyplomantom do katalogu wykonały studentki ze specjalności fotografia z Wydziału Sztuk Wizualnych: Katarzyna Słomiana, Joanna Kruczyk, Diana Szczotka, pod opieką artystyczną prof. Zbigniewa Wichłacza. Retusz zdjęć wykonał Sebastian Komicz.


ORGANIZATORZY

ASP logo logo-cmw
Akademia Sztuk Pięknych
im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Centralne Muzeum Włókiennictwa W Łodzi

 

 

PATRONAT HONOROWY

logo mkidn logo wojewoda rau
Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
 Wojewoda Łódzki 
Zbigniew Rau
   
logo marszalek-wstepien logo uml_prezydent
Marszałek Województwa Łódzkiego
Witold Stępień
Prezydent Miasta Łodzi
Hanna Zdanowska

 

 

PATRONAT MEDIALNY

logo-tvp-lodz logo-gazeta-wyborcza
TVP Łódź Gazeta Wyborcza
logo-radio-lodz logo-kalejdoskop
Radio Łódź KALEJDOSKOP


Wystawę będzie można oglądać do 04 marca 2018 roku.

01 02 03
04 05 06
07 08 09
10 11 12

 


KATALOG


 

plakat02