Instytut Rzeźby

• plakat
    Filename: plakat-www.jpg
    Filename: miniatura-www.jpg

Już po raz piąty Koło Naukowe Eksperymentarium, zrzeszające studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych oraz Pracowni Technik Litograficznych, organizuje Przegląd Grafiki Studenckiej pt. „Eksperymentarium i goście”.

Wystawy w Galerii ASP Piotrkowska 68, które odbyły się w czerwcu w latach 2015-2018 przyciągnęły licznych odbiorców i spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony uczestników, jak i publiczności, co skłania nas do kontynuacji tego przedsięwzięcia.

Idea, jaka przyświeca nam w tym roku, pozostaje niezmienna: „Obserwując to, co dzieje się w pracowniach Katedry Grafiki Artystycznej, uznaliśmy jednogłośnie, że zanim prace zostaną poddane ocenie pedagogów podczas egzaminów, a następnie trafią do uczelnianych i prywatnych archiwów, należy je zaprezentować szerszemu gronu odbiorców. Dla części uczestników wystawy udział w przeglądzie końcoworocznym to debiut, dla innych kolejny punkt w (dosyć długim) artystycznym CV. „Eksperymentarium i Goście” jest więc nie tylko atrakcyjną wystawą dla oglądających, lecz staje się także bardzo ważnym momentem konfrontacji dla studentów.”

To unikatowy zbiór najnowszych prac studenckich, zrealizowanych w najróżniejszych technikach graficznych, z zasady tworzonych za pomocą mniej lub bardziej tradycyjnych matryc. Mamy nadzieję, że również tegoroczna edycja, głównie za sprawą debiutujących, pokaże kierunek, w którym podąża młoda łódzka grafika, oraz dzięki zaprezentowanym pracom przybliżymy Państwu niezwykły świat grafiki artystycznej.

Uczestnicy wystawy „Eksperymentarium i Goście”:

• Adam Lipman
  • Aleksandra Zaboklicka