Strona główna C Justyna Cieślik-Pł...

Galeria wykładowców

cieslik justyna portret

Wydział Sztuk Wizualnych
Justyna Cieślik-Płusa

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, dyplomem z malarstwa u prof. Włodzimierza Stelmaszczyka oraz w dyplomem w Pracowni Multimediów prof. Wiesława Karolaka. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Kulturoznawstwo specjalizacja Teatrologia. Prowadzi zajęcia z Historii Teatru i Scenografii oraz z Zagadnień Scenografii i Kostiumu, jak również Historii Kostiumu na Wydziale Sztuk Wizualnych.

Justyna Cieślik-Płusa jest czynnym kostiumografem, pracującym na planach filmowych. Zrealizowała kostiumy do takich filmów jak m. in. : LEŚNE DOŁY Sławomira Kuligowskiego: Film fabularny 2008 r., SĄSIADY Grzegorza Królikiewicza: Film fabularny 2014 r., WESOŁOWSKA I MEDIATORZY - Serial fabularny TVN - Kostiumy oraz obsada aktorska, JASKÓŁKA Bartosza Warwasa: Film fabularny 2013r., KOREPETYTOR Artura Pilarczyka: pilot serialu 2015 r., NIE DOTYCZY ROWERÓW Grzegorza Dębowskiego - Film w produkcji 2015 r., ELEKTROWNIA Pawła Maja: Film w produkcji 2015 r., MATKA ZIEMIA Piotra Złotorowicza: film nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie 2014 r., URODZINY Piotra Kolskiego: 2009 r., Moonshine Michała Poniedzielskiego: Film animowany 2013 r.

Doświadczenie scenograficzne i kostiumograficzne zdobyła realizując spektakle muzyczne Studia Piosenki Forum takie m.in. : Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę – piosenki Wojciecha Młynarskiego (2000 r.), Bezsenny mus wiosenny – piosenki J. Przybory i J. Wasowskiego (2001 r.), Bez miłości ani rusz – piosenki francuskie (2001 r.), Nasza jest noc – piosenki międzywojenne (2002 r.), Surabaja Johnny – songi B. Brechta i piosenki M. Dietrich (2003 r.), Swojskie stworzenie świata – spektakl poświęcony twórczości Mariana Załuckiego (2003 r.), Arivederci Roma – wieczór piosenki włoskiej (2004 r.).

Justyna Cieslik-Płusa współpracuje ze PWSFTv i T oraz alternatywnymi grupami teatralnymi. Wspiera działalność fundacji na rzecz rozwoju twórczości młodzieży. Prowadzi warsztaty i realizuje autorskie projekty twórcze.