Filename: Jundo 2.png

Od 15.02.2024 r. w wirtualnej przestrzeni Galerii Pixel dostępna będzie wystawa prezentująca twórczość Eweliny Ostrowskiej, instruktora programów wirtualnych w Instytucie Grafiki Artystycznej w ASP w Łodzi.

Link do wystawy: youtu.be

Ewelina Ostrowska urodziła się 23.11.1999 r. w Łodzi. W 2023 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom w Pracowni Technik Cyfrowych pod kierunkiem profesora dr hab. Grzegorza Chojnackiego. Od 2022 r. prowadzi działalność dydaktyczną w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Od 2023 r. zatrudniona w ASP w Łodzi jako asystentka techniczna, prowadząca Warsztat Technik Cyfrowych. W swoich działaniach artystycznych łączy zamiłowanie do tradycyjnych technik: malarstwa, rysunku i rzeźby z nowymi technologiami. Tworzy animacje, grafiki cyfrowe i wirtualne rzeźby w 3D, podejmując temat mistycyzmu oraz synestezji sztuk. Stworzyła multimedialną oprawę przedstawienia "Mandragora" dla Teatru Wielkiego w Łodzi (2022).

Jej prace można było oglądać m.in. na wystawie Obrazy Światła w ramach Festiwalu Świateł w Łodzi (2021), Konfrontacje Cyfrowe w Gdańsku (2022) czy podczas indywidualnej wystawy Rysunek w latach 2019-2023 w głównym budynku ASP w Łodzi. Uczestniczyła również w wystawach Bohema ,,Chaos Sztuki” na OFF Piotrkowska (2023), ,,Mistrz i Uczeń” (2023), wystawie grafik studentów Pracowni Technik Cyfrowych w Galerii Mleczny Piotr w Gdańsku (2023).

Kurator wystawy: dr hab. Robert Jundo prof. uczelni
Autor identyfikacji wizualnej wystawy: Ewelina Ostrowska