Filename: miniatura.jpg
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Filename: 001.jpg

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy książki artystycznej „Biblioteka wyobraźni”, który odbędzie się w czwartek, 22 marca 2018 r. o godz. 12.00 w studenckiej galerii Wolna Przestrzeń przy Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Franciszkańska 76/78). Wystawa będzie czynna do 12 kwietnia 2018 r.

Wystawa Biblioteka Wyobraźni przedstawia materiały i dokumentację fotograficzną z dwóch edycji warsztatów twórczych zrealizowanych z dziećmi i młodzieżą w latach 2016 i 2017 w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las oraz w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Warsztaty prowadzili artyści, którzy na co dzień twórczość w zakresie książki artystycznej: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian, Joanna Buczak, Magda Chołuj, Natalia Kołacz, Alina Kus, Stanisława Kumorek, Anna Sieńkowska, Elżbieta Szymańczuk, Piotr Pawlak, Mateusz Pietrowski, Tadeusz Wieczorek oraz Krzysztof Wosik.

Kuratorem projektu jest artysta malarz Tadeusz Wieczorek.

Współpraca przy organizacji wystawy: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Magazyn.

Organizatorem wystawy na Wydziale Sztuk Wizualnych jest dr Beata Marcinkowska.