Strona główna Uczelnia Partnerzy

PRACOWNIA KAMIENIARSKA “TOPAZ”

Pracownia Kamieniarska “TOPAZ” powstała w 1999 r. Firma specjalizuje w wykonywaniu różnych elementów z kamienia naturalnego, począwszy od parapetów, blatów, stopni, zabudów kominkowych i łazienkowych, a skończywszy na monolitycznych umywalkach, brodzikach, fontannach oraz wyrafinowanych rzeźbach artystycznych i kolumnach.

Pracownia jest prekursorem we wprowadzeniu kamieni szlachetnych, takich jak np. agat, ametyst, tygrysie oko, jako surowca do wystroju wnętrz.

W ramach współpracy z uczelnią firma przekazuje surowiec (kamień) jako materiał potrzebny do realizacji ćwiczeń prowadzonych na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych.

www.topaz-lodz.pl/

KNK-KANAKA

KNK-KANAKA działa od 2004. Świadczy usługi w zakresie obróbek prania, barwienia, usług dodatkowych, wykończeniowych wyrobów gotowych z tkanin spieralnych bawełny, lnu, denimu i TENCEL®, na pranie którego posiada wymagany certyfikat. Firma jest otwarta na innowacje będąc nowoczesnym Centrum Pralniczym i Badawczo Rozwojowym. Kładzie nacisk na wysoką jakość usług, zwłaszcza na powtarzalność i jednolitość produkcji. W KNK-KANAKA można wykonać prototypy, projekty na nadchodzące sezony, a następnie wykonać kolekcje i produkcje. Studenci Katedry Ubioru uczestniczą w warsztatach wykańczania powierzchni dżinsów oraz w szkoleniach organizowanych przez KNK-KANAKA.

www.knk-kanaka.pl/

GRUPA PARADYŻ

Grupa Paradyż jest na polskim rynku pionierem w kwestii nowych rozwiązań w produkcji i wzornictwie płytek ceramicznych. Grupa Paradyż to pięć nowoczesnych zakładów, rozległa sieć dystrybucji obejmująca już niemal 40 krajów na całym świecie oraz 1600 wykwalifikowanych pracowników.

Grupa Paradyż jest organizatorem wielu konkursów dla studentów naszej uczelni, w których biorący udział studenci oprócz atrakcyjnych nagród otrzymują propozycję nawiązania długoterminowej współpracy przy realizacji nowych projektów.

www.paradyz.com.pl

POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych współpracuje z akademią od 1997 roku..

Materiały przekazywane przez PWPW wykorzystywane są przez studentów do realizacji prac w Pracowni Papieru prowadzonej przez prof. Ewę Latkowską -Żychską i dr Magdalenę Soboń.

www.pwpw.pl

GRUPA UNION KNOPF
YKK
COATS
FREUDENBER

Partnerzy Katedry Ubioru

Firmy YKK, Freudenberg Union Knopf, Coats znajdują się w światowej czołówce producentów dodatków w branży tekstylnej, a ich produkty charakteryzuje najwyższa jakość. W procesie produkcyjnym wykorzystywane są zawsze najnowsze technologie. Klientami tych firm są największe firmy branży odzieżowej. W ramach współpracy z Katedrą Ubioru organizowane są warsztaty, prezentacje i szkolenia pokazujące najnowsze rozwiązania. Studenci mają możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami oraz korzystania z wyrobów przy realizacjach własnych kolekcji.

Firmy YKK, Freudenberg Union Knopf, Coats są fundatorami nagród podczas pokazu najlepszych dyplomów - GALA DYPLOMOWA.

www.unionknopf.com
www.ykk.pl
www.coats.pl
www.vilene.com

FASHIONWEARE.COM

www.fashionweare.com

AKADEMIA SZWALNI

Akademia Szwalni powstała z inicjatywy organizatorów targów Szwalnia-Tylko dla Profesjonalistów.

Akademia Szwalni to cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów, których celem jest poszerzenie świadomości i wiedzy przyszłych i obecnych pracowników branży odzieżowej  - projektantów i studentów artystycznych szkół wyższych o praktyczne wykorzystanie najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu możliwe będzie połączenie modowej wizji i kreatywności z praktyką.

Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych przedstawicieli firm reprezentujących najbardziej znanych na świecie producentów maszyn szwalniczych, urządzeń krojczych, prasowalniczych, systemów cad/cam, oprzyrządowania, a także dodatków krawieckich, włóknin odzieżowych i nici oraz zamków.

CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA

CMW od wielu lat współpracuje z naszą uczelnią. W murach Muzeum wielokrotnie prezentowane były prace studentów biorących udział w Konkursach im. Władysława Strzemińskiego, a także  w konkursach na najlepszą pracę dyplomową Rocznik.