Filename: miniatura.jpg
  • plakat.jpeg
    Filename: plakat.jpeg

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Design with a smile" prezentującą serię plakatów wykonanych przez studentów z Katedry Projektowania Graficznego i Komunikacji Wizualnej z Wydziału Sztuki na Wielkotyrnowskim Uniwersytecie im. Świętych Cyryla i Metodego w Bułgarii. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 listopada 2016 r. (czwartek) o godz. 12:00 w Studenckiej Galerii Wydziału Sztuk Wizualnych „Wolna Przestrzeń” (ul. Franciszkańska 76/78). Ekspozycja będzie czynna do 9 stycznia 2017 r.

Kuratorem wystawy jest starszy wykładowca dr Krasimira Drumeva, którą gościmy na naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+. Wspólnym tematem łączącym wszystkie plakaty jest wizualna metafora uśmiechu. Młodzi projektanci poszukując nowych metod komunikacji ze społeczeństwem i wykorzystując techniki twórczego myślenia, stworzyli prace charakteryzujące się ciekawymi rozwiązaniami w kontekście podjętego zadania. Prace prowokują do refleksji nad tym, jak ważny jest uśmiech i radość z małych, codziennych przyjemności.

Autorami prac są:

Mila Veselinova, Antonia Lambeva, Adriana Cvetanova, Hristo Dimchev, Mihaela Krasteva, Mihaela Radkova, Krasimira Drumeva, Dilyana Ivanova, Dilyan Balkanski, Hristian Angelov, Martin Tashev , Jenia Caneva, Siana Stoinova.

Organizatorem wystawy jest dr Beata Marcinkowska.