Strona główna W Marek Wagner

wagner-marek

Wydział Sztuk Wizualnych
Marek Wagner

Urodzony w 1949 r. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycz¬nych w Łodzi w latach 1967-1974. Dyplom na Wydziale Tkaniny w 1973 r. i na Wydziale Grafiki w 1974 r. Obecnie profesor w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Sztuk Wizualnych, tworząc program, w którym oprócz tradycyjnych realizacji rzeźbiarskich powstają nietypowe i eksperymentalne prace studenckie. W latach 70. i 80. uprawiał rysunek i malarstwo, które w latach 90. zastąpił tworzeniem prac trójwymiarowych.

Znalezione stare przedmioty łączy z nowymi tworzywami i przy zastosowaniu współczesnych technologii buduje symboliczne obiekty oraz konstruuje wieloelementowe instalacje.

W swoich działaniach podejmuje temat wpływu zmieniających się norm cywilizacyjnych XX w. na formy kultury materialnej. Prace stanowią komentarz do historycznie i współcześnie analizowanego procesu umasowienia uczestnictwa w kulturze, prowadzącego do jej generalnego regresu.

Marek Wagner Marek Wagner Marek Wagner
Marek Wagner