Gala Dyplomowa

0
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 42.92 KB

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów organizowanych wspólnie z Muzeum Sztuki w Łodzi.

Tym razem będzie ono obejmowało dwudniowy blok zajęć:

  • 19 marca (wtorek) godzina 11.00-18.00, Pracownia Multimediów, sala 13 (budynek główny ASP, ul. Wojska Polskiego 121)
  • 20 marca (środa) godzina 11.00-14.00, Pracownia Multimediów, sala 13, (budynek główny ASP, ul. Wojska Polskiego 121)


Chcemy zaprosić studentów i studentki do opowiedzenia o swoich dotychczasowych pracach, praktyce artystycznej, jak i wstępnych pomysłach na prace, które prezentowane będą w ramach wystawy finalizującej warsztaty (max. 15 min na osobę). Przewidujemy również włączenie Was w ćwiczenia z przedmiotami, uważnością i ruchem – tak by uruchomić performatykę obiektu i zainspirować do myślenia o pracy w ramach wspólnych działań, jako praktyce włączającej różne zmysły.

***

Tematem tegorocznego cyklu warsztatów jest performatywność, choreograficzność i cielesność w praktykach sztuk wizualnych. Wspólnie z Katarzyną Słobodą, kuratorką Muzeum Sztuki w Łodzi, oraz Izą Szostak, choreografką/tancerką zastanawiać będziemy się nad kwestią cielesności (która nie koniecznie wiąże się z ciałem ludzkim), jak również różnicą między performatywnością a choreograficznością oraz tym, jak uruchomić ich dynamiczną relację w procesie odbioru, jak również tworzenia sztuki. Będziemy pracować z obiektem, spojrzeniem, ciałem, czasem i przestrzenią otwierając się na eksperyment z użyciem wybranego przez studentów medium (finałem pracy nie musi być performans!).

Celem realizowanego we współpracy z Muzeum Sztuki programu jest wprowadzenie studentek i studentów w teorię i praktykę tworzenia wystawy, która w tym roku zaplanowana jest na 17.05.2019 w sali wystaw czasowych na parterze ms1 (Więckowskiego 36) z dodatkowym działaniem w ramach Nocy Muzeów (18 maja 2019). W ramach zajęć przewidziane są dwa spotkania na wystawach czasowych w Muzeum Sztuki (Prototypy 01: Dom Mody Limanka. Nowa kolekcja oraz Zjednoczona Pangea).

Iza Szostak – tancerka, choreografka, absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Autorka spektakli m.in. „RE//MIX- Merce Cunningham”, “Ciało. Dziecko. Obiekt.”, „Europa. Śledztwo”, „Balet koparyczny”, „National Affairs”, „PRIV”. Interesuję ją perspektywa nowego materializmu, który dostarcza narzędzi do postrzegania materii jako aktywnej i sprawczej. Tworzy choreografię w oparciu o systemy komunikacji pomiędzy ciałem i obiektem. Przetwarza obrazy ze sztuk wizualnych, filmu, badań antropologicznych i własnej biografii. Traktuje choreografię jako instrument do tworzenia nowego porządku. Współtworzy warszawski kolektyw Centrum w Ruchu.

Prowadzący zajęcia: Katarzyna Słoboda, Iza Szostak
Opieka: Łukasz Ogórek

do góry