Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy: „Punkty widzenia...”, który odbędzie się 30 stycznia 2018 r. o godz. 15:15 w Galerii Pod Napięciem (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechnika Łódzka, ul. Stefanowskiego 18/22 budynek a10). Ekspozycja będzie czynna do 18 lutego 2018 r.

Dwie pracownie. Trzy pokolenia. Odmienne punkty widzenia. Różnorodna interpretacja rzeczywistości.
Wystawa prac studentów z Pracowni Malarstwa i Rysunku oraz z Pracowni Interdyscyplinarnych Działań Tekstylnych dr hab. Małgorzaty Dobrzynieckiej – Kojder
oraz współpracujących doktorantek: Magdaleny Kacperskiej, Moniki Gromadzińskiej.

galeriapodnapieciem.asp.lodz.pl

facebook.com

Punkty widzenia...
Na wystawie prezentowane są obrazy i tkaniny studentów z dwóch pracowni: pracowni kształcącej w zakresie malarstwa i rysunku i pracowni projektowej oraz prace dwóch doktorantek działających w różnych dyscyplinach artystycznych.
Wzajemne przenikanie się technik plastycznych, rozwiązań warsztatowych i różnorodnych idei artystycznych coraz częściej obserwujemy w działaniach studentów. Takie tendencje widoczne są również na wielu światowych wystawach sztuki i targach designu.
Zacierające się granice między sztuką użytkową i dziełami sztuki tzw. „czystej” otwierają nowe możliwości.
Studenci są zachęcani do wykorzystania w projektowaniu umiejętności zdobytych w pracowni artystycznej, nietypowych materiałów lub stosowania nowych technologii, a często używane niekonwencjonalne zabiegi plastyczne sprawiają, że ich dzieła obok swojej funkcji użytkowej mogą spełniać rolę dekoracyjną. Ekspozycja pokazuje odmienne punkty widzenia i różnorodną interpretację rzeczywistości, jest też płaszczyzną wymiany doświadczeń plastycznych trzech pokoleń twórców.

dr hab. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder