Sandomierz - biżuteria i M. Paszkiewicz

miniSandomierska Galeria Otwarta zaprasza na otwarcie dwóch wystaw związanych z ASP w Łodzi: zbiorowej ekspozycji „Biżuteria – wspólny punkt widzenia” oraz prezentacji grafik Magdaleny Paszkiewicz „Abstrakcja – obraz rzeczywisty”. Wernisaże odbędą się 24 listopada 2012 r. o godz. 16.00 i 17.00 w Galerii Otwartej (Sandomierz, Rynek 5).

„Biżuteria – wspólny punkt widzenia” to wystawa absolwentów ASP w Łodzi. Dwudziestu z nich, którzy w różnych latach kończyli studia na tej uczelni, postanowiło spotkać się na sandomierskim rynku za namową kuratora wystawy, dr. Jarosława Kolca. Większość z nich działa w grupach twórczych, które narodziły się w murach łódzkiej uczelni. I tak „Grupa Punkt G” to Magdalena Kieruzel, Magdalena Paszkiewicz i Michalina Owczarek, „Grupa AU+” – Marcin Bogusław, Bartosz Chmielewski, Filip Jackowski i Michał Wysocki, zaś w skład „Grupy G7” wchodzą Jarosław Kolec, Rafał Kozubowicz, Kacper Schiffers, Jakub Śliwowski, Maciej Świtulski, Michał Wyszomirski (tym razem nieobecny) i Radosław Wójcik. Swoje prace pokażą również pracownicy / absolwenci ASP w Łodzi: prof. Andrzej Boss – kierownik Katedry Biżuterii, dr Ewa Effenberg, mgr Aleksandra Ignasiak, mgr Marcin Nowak oraz pozostali absolwenci: Ewa Diuczko, Marta Rudnicka i Joanna Hryniewicz.

Druga wystawa zaprezentuje grafiki Magdaleny Paszkiewicz, absolwentki łódzkiej ASP. W roku 2010 otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej, zaś drugi w roku 2011, w Pracowni Form Złotniczych. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Monachium, Wiedniu, Kioto, Chamalières i Urbino. Aktualnie zajmuje się grafiką warsztatową, projektowaniem biżuterii i fotografią.

Organizatorzy:

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

• Galeria Otwarta
  • Galeria Retro
  • Sandomierskie Stowarzyszenie Kulturalne Klub Lapidarium

Patronat honorowy objęli:

• prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
  • Jerzy Borowski, Burmistrz Sandomierza
  • Paweł Różyło, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

Patronat medialny:

• amber.com.pl
  • Echo Dnia
  • Polski Jubiler
  • Radio Kielce
  • wici.info
  • pb.info.pl
  • Świętokrzyski Magazyn Kulturalny „Teraz”
  • Radio Leliwa
  • Zegarki i Biżuteria
  • Sandomierzanin

Wystawy czynne będą do 18 stycznia 2013 r.

Serdecznie zapraszamy!

Sandomierz - biżuteria i M. Paszkiewicz Sandomierz - biżuteria i M. Paszkiewicz

Sandomierz - biżuteria i M. Paszkiewicz Ewa Effenberg, pierścionek, złoto, nasiona dmuchawca. Kacper  Schiffers, pierścionki, pleksi, srebro
Magdalena Kieruzel, bransoleta, kornka metalizowana Marcin Bogusław, sexmachine2, pierścień, srebro