Strona główna W Katarzyna Wróblewsk...

Galeria wykładowców

wroblewska-katarzyna

Wydział Tkaniny i Ubioru
Katarzyna Wróblewska

Katarzyna Wróblewska ur. 29.08.1972 w Łodzi, w 1998 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych, Wydział Projektowania Tkaniny i Ubioru (specjalizacja Projektowanie Obuwia i Wyrobów ze Skóry). Wśród licznych osiągnięć zdobyła II miejsce w ,,Złotej Nitce 96'', Nagrodę Krajowej Izby Mody, Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, oraz wzięła udział w konkursie Projektant Roku 2002 i 2009. Od 1998 pracowała w jednej z największych firm obuwniczych w Polsce, na stanowisku głównego projektanta. Kolekcje firmy sprzedawane były w Polsce i na rynkach zagranicznych. Obuwie prezentowane było na Międzynarodowych Targach Poznańskich, na słynnych targach GDS w Düsseldorfie. Po 2005 roku zajmuje się autorską współpracą z wieloma firmami obuwniczymi. W 2008 roku objęła stanowisko asystenta w Pracowni Projektowania Obuwia i Galanterii Skórzanej prof. Irminy Aksamitowskiej-Szadkowskiej w Katedrze Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W czerwcu 2012 roku uzyskała stopień Doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki projektowe.

Katarzyna Wróblewska Katarzyna Wróblewska Katarzyna Wróblewska
Katarzyna Wróblewska Katarzyna Wróblewska